Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Hint Astrolojisi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Hint Astrolojisi EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 402 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap8%Hint Astrolojisi Vote_rcap 8% [ 376 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap8%Hint Astrolojisi Vote_rcap 8% [ 370 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 439 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 410 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap8%Hint Astrolojisi Vote_rcap 8% [ 391 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 409 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 414 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap7%Hint Astrolojisi Vote_rcap 7% [ 347 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap7%Hint Astrolojisi Vote_rcap 7% [ 318 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 415 ]
Hint Astrolojisi Vote_lcap9%Hint Astrolojisi Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

Hint Astrolojisi

2 posters

Hint Astrolojisi Empty Hint Astrolojisi

Mesaj tarafından ozgul.unsal Perş. Ekim 07, 2010 6:51 am

Hint Astrolojisinde Gezegen Periyotları ve Vimshottari Dasa

Hint astrolojisi, batı astrolojisinden farklı olarak hayatta yaşanacak olayları öngörebilmemizi sağlayan çok özel bir sisteme sahiptir. Bu sisteme Dasa sistemi adı verilir. Birden fazla Dasa sistemi olmakla birlikte en sık kullanılanı Vimshottari Dasa sistemidir. Bu sisteme göre hayat belirli gezegenlerin periyotlarına ayrılır. Örneğin Jupiter periyodu , Saturn periyodu, Ketu periyodu gibi… Bu gezegenlerin doğum haritasındaki yerleşimlerine ve görünümlerine göre de gelecek tahmininde bulunulur.Bu gezegen periyotlarının bir de alt periyotları vardır.Bu alt periyotlara ise Bhukti adı verilir. Örneğin yaşanan gezegen periyodu Jupiter-Saturn periyodu gibi..Daha detaya inecek olursak Vedic astroloji sistemi gün bazında hayatı periyotlara böler ve hangi zaman diliminin nasıl geçeceği bu şekilde belirlenir.

Her insan doğduğu zamana göre farklı bir gezegen periyodu içinde doğar. Doğum anında Ay’ın yerleştiği takımyıldıza göre bu periyotlar sürekli olarak değişir.Örneğin bir kişi Venüs periyodunda hayata gelmişken aynı gün içinde doğmuş başka bir kişi Ketu periyodunda doğmuş olabilir.Gezegenlerin haritadaki yerleşimleri çok benzer de olsa Ketu’nun ve Venüs’ün yerleştiği, sahipliğini yaptığı evler farklı olabileceğinden aynı gün içinde doğmuş bu iki kişi bambaşka hayatlar ve olaylar yaşayacaktır.İnsanların birbirinden farklı hayatlar sürmesinin diğer nedenleri de Hint Astrolojisi’nde bulunan bölüşümlü alt haritalardır.Çok kısa zaman aralıklarında değişen bu haritalar farklı hayatlar yaşamamıza neden olurlar.Bu nedenle doğum saatinin kesinleştirilmesi yapılacak bir analizin doğruluğu açısından çok önemlidir.

Hint Astrolojisi’nde hayat 120 yıl kabul edilmiştir.Tüm gezegen periyotlarının toplamı bu yüzden 120 yıl eder.Gezegen periyotları herkes için farklı olabilse de belirli bir sırası vardır.Sırasıyla Ketu, Venüs, Güneş, Ay, Mars, Rahu, Jupiter, Saturn ve Merkür periyotlarıdır.

Ketu Periyodu : 7 Yıl +

Venüs Periyodu : 20 Yıl +

Güneş Periyodu : 6 Yıl +

Ay Periyodu : 10 Yıl +

Mars Periyodu : 7 Yıl +

Rahu Periyodu : 18 Yıl +

Jupiter Periyodu : 16 Yıl +

Saturn Periyodu : 19 Yıl +

Merkür Periyodu : 17 Yıl +

Her gezegen periyodu içinde herkes farklı şeyler yaşar. Gezegenlerin genel olarak verdikleri etkiler de vardır. Örneğin Venüs döneminde lüks konfor gibi maddi imkanlar artabilecekken Ketu döneminde kişi içe kapanır ve mistik yeteneklerini keşfedebilir. Güneş dönemi kariyer açısından büyük olumluluk taşırken Jupiter dönemi çocuklar açısından iyi olabilir. Tüm bu yazılanlar doğum horoskopundaki yerleşimlere bağlıdır. Örneğin haritasında Venüs ‘ü zarar görmüş bir kişi bu dönemde sağlık açısından Diyabet gibi bir hastalığa da yakalanabilir, mars döneminde başına irili ufaklı kazalar gelebilir. Tüm bunları önceden belirleyebilmek için doğum horoskopu ve navamsha haritası, mümkünse bölüşümlü alt haritalar titizlikle incelenmelidir.

Dasa sisteminin hayatta beklenmedik olayları gösterebileceği bir örnek vermek istiyorum. Bir kişi düşünün ki; maddi anlamda çok büyük başarılar elde etmiş büyük bir şirketin sahibi. Gün geliyor ve elindeki her şey bir daha geri gelmemek üzere yok oluyor, iflas bayrağını çekiyor. Bu tür durumlar ancak astroloji sayesinde çözülebilir. Önümüzdeki yıllarda kariyerimizi, paramızı, genel hayat mutluluğumuzu oldukça bozacak yerleşimler olduğunu fark edersek Gezegen Periyotları sistemi ile bunu önceden öğrenebiliriz. Peki bu bize ne kazandırır? İflas etmek var, iflas etmek var diyebiliriz. Elimizdeki paranın çoğunluğu kaybetmek ile bir de bunun üzerine borçlanmanın farkıdır bu.

Başka bir örnek vermek gerekirse sağlığımızla ilgili sorun habercisi olan bir gezegen periyoduna giriyorsak ne tür sağlık sorunları yaşayabileceğimizi astroloji sayesinde öğrenerek erken teşhis ile en az zararla atlatabiliriz. Örnekler hayal gücü kadar çoğaltılabilir, yeter ki astrolojinin ışığı yolumuzu aydınlatsın…

normalde satürn döngüsü 29 senedir burada 19 sene olarak verimiş

kaynak:hintastrolojisi.net

En son Paper Dragon tarafından Perş. Ekim 07, 2010 11:02 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : kaynk)

ozgul.unsal
Astro Üye
Astro Üye

Kadın
Başak Horoz

Hint Astrolojisi Empty Geri: Hint Astrolojisi

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Ekim 07, 2010 9:17 am

Teşekkürler. Hint astrolojisi hakkında epey fikir verdi. Kaynakçayı da belirtirseniz çok iyi olur. ayrıntılı bilgi ve emek verenleri anmak için kaynakça önemli. İntihal gibi olmasın dimi Very Happy

İnternette herkeşlerin uzmanı olduğunu idddia ettiği bir şey bu. Gita yı ve mahabbaratayı okudum. Ama içinlerinde astroloji ya da onunla ilgili bir şey göremedim. vedic metinlerde astroloji yok. Peki bu hint astrolojisnin kaynağı ne?
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından ozgul.unsal Perş. Ekim 07, 2010 9:27 am

Paper Dragon demiş ki:Teşekkürler. Hint astrolojisi hakkında epey fikir verdi. Kaynakçayı da belirtirseniz çok iyi olur. ayrıntılı bilgi ve emek verenleri anmak için kaynakça önemli. İntihal gibi olmasın dimi Very Happy

İnternette herkeşlerin uzmanı olduğunu idddia ettiği bir şey bu. Gita yı ve mahabbaratayı okudum. Ama içinlerinde astroloji ya da onunla ilgili bir şey göremedim. vedic metinlerde astroloji yok. Peki bu hint astrolojisnin kaynağı ne?
internette hint astrolojisini araştırırken bulduğum bilgiyi paylaşmak istemiştim.
halbuki kaynak göstermeye çok dikkat ederim nasıl oldu gözümden kaçmış kusura bakmayın
hintastrolojisi.netten alintidir.

ozgul.unsal
Astro Üye
Astro Üye

Kadın
Başak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Ekim 07, 2010 11:03 am

çok soru sorarım. Soru size yönelik değildi, kim biliyorsa hesabıı Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM