Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Astrolojide Transitleri Anlamak EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 402 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap8%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 8% [ 376 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap8%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 8% [ 370 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 439 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 410 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap8%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 8% [ 391 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 409 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 414 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap7%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 7% [ 347 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap7%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 7% [ 318 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 415 ]
Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_lcap9%Astrolojide Transitleri Anlamak Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Astrolojide Transitleri Anlamak

3 posters

Astrolojide Transitleri Anlamak Empty Astrolojide Transitleri Anlamak

Mesaj tarafından Misafir Paz Eyl. 19, 2010 6:19 pm

(Okuyacağınız bu yazı son derece önemli bir yazıdır. Gördüğümüz kadarıyla türkçede transitlerin nasıl yorumlancağı konusunda sistematik bir yazı bulunmamaktadır. Ve transit dendiğinde daha ziyade ev girişleri ve kavuşumlar ağırlık kazanmakta, diğer açılar söz konusu olduğunda yalnızca yaşanacak olayın nevi üzerinde durulmaktadır. Astrolojide ilerlemek ve kendi transitlerini anlamak isteyenler için mutlaka okunması gereken bir yazı dizisidir)

Transitlerin Yorumlanması
Transitler modern dinamik öngörü astrolojisinde muhtemelen en çok kullanılan ve en çok kullanılan tekniktir ve, ilkede, çok basittirler.

Bir gezegen kendi yörüngesinde ilerlerken doğum anında başka bir gezegen veya önemli nokta tarafından işgal edilen bir yerin üzerinden geçiyor veya bu yerle geometrik bir ilişkiye giriyorsa transit yapıyor demektir. Bu nokta doğum haritasında bir gezegenin veya haritada önemli bir yerin bulunduğu, örneğin bir evin başlangıç çizgisi veya Yükselen, MC, nokta olabilir.

Transit teorisi sizin, hayatınız boyunca, doğum anındaki gezegensel konumları sembolik olarak temsil ettiğiniz varsayımına dayanır. Kozmos tarafından doğumdan sonra terk edilen bu nokta birey tarafından hatırlanır ve birey gezegenlerin uzun zaman önce terk etmiş oldukları bu konumun yaşayan kabı gibi hareket eder. Transit halinde bir gezegen bu ‘hatırlanan’ noktalardan birine ulaştığı vakit, kap, yani doğum anındaki konumları ‘hatırlayan’ kişi bu gezegene tepki verir veya onunla titreşir.

Bir insanın transit gezegenlere verdiği tepki bir arpın tellerinin sırayla akort edilmesine verdiği tepkiye benzer. Transit bir gezegen hatırlanan belli bir konuma vuracak, belli bir uyumsuz ses çıkacaktır ta ki çalınan tel kendini uyumlu bir ses çıkarana dek ayarlayana kadar. Kehanet astrolojisinde transitlerin temsil ettiği olaylar müzik aletinin akordunu bozan rastgele olaylar olarak değil, arpı yavaş yavaş uyumlu hale getirmeye çalışan bir müzisyenin dikkatli ve bilgili vuruşlarına benzer. Akortlu olmak bütün olmak, uyanık olmak, kişinin potansiyelini yaşaması ve hatta aydınlanmak demektir.

Demek ki siz ve doğum haritanız bütünleşmek için çabalayan bir müzik aleti gibisiniz. Kehanette bulunan astrolog kişinin başına gelen her olayın telleri akort etmek için tasarlanmış olduğunu asla unutmamalıdır.

Bu telleri akort eden darbeler, gündelik hayatta olaylar olarak tezahür eder. Bu olaylar varlığınızın farklı bileşenlerini farkındalığınızı artırarak uyumlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Olaylar zor ve zahmetli bir yolu, hatta bir telin kırılmasını bile temsil edebilir. Hinduların inancına göre bir olma yolundaki bu yürüyüş birçok hayatın yaşanmasını gerektirir. Batıda biz yolun varlığını kabul ederiz, ama uzunluğu hakkında pek bilgimiz yoktur.

Transitin Yapısı

Akort edilmenin yollarından biri olan transitler üç bileşene ayrılabilirler:

1) Transit yapan gezegen: Kendi gezegensel yörüngesinde hareket ederken, doğum haritasındaki bir konumla geometrik ilişki oluşturan gezegen.

2) Transitin yaptığı açı: Transit gezegen ile doğum haritası konumu arasındaki geometrik açı ilişkisi.

3) Doğum haritasında transiti alan nokta.

Her gezegene insanlığın binlerce kuşağı tarafından bir takım özelikler –arketipsel anlamlar- atfedilmiştir. Bununla birlikte doğum haritasındaki her gezegenin ‘saf’ anlamları, içinde bulunduğu Zodyak burcu, evi ve diğer gezegenlerle girmiş olduğu açılarca belirlenmiştir. Yani astrologlar olarak bir doğum haritasında ‘saf’ bir Satürn değil, değişikliğe uğramış bir Satürn görmeyi bekleriz. Örneğin Satürn akrep burcunda, 10. evde, Plüton ile kare açı yapıyor olabilir.

O halde saf ve evrensel olarak Satürn ilkesi yapı ve biçimi akla getirse de, her insan bu yapıyı kendi hayatında farklı şekilde tecrübe edecektir. Bu yüzden bir haritaya Satürn transiti yapılıyorsa şu sorunun sorulması gerekir:

Satürn transitinin etkisi, kişinin ev, burç ve açılardan etkilenmiş olan kendi Satürn versiyonuna mı dokunuyor, yoksa bireysel haritadaki özellikleri paylaşmayan evrensel, yani genel bir Satürn transiti etkisi mi oluşturuyor?

Eğer bu evrensel bir Satürn etkisiyse, bireyin tellerin tek tek çekilmesiyle akort edilmesi teorisi yıkılır ve kişisel gayret yoluyla bireysel gelişim gelişme ve kendinizdeki iniş ve çıkışların farkına varma anlamsızlaşır. Çünkü tek bir birey bir sembolün evrensel anlamını değiştiremez.

Eğer bu soruya verilen cevap kişisel bir Satürn cevabıysa, o zaman transitin sonucunu öngörmeye çalışırken bu durum hesaba katılmalıdır. Bu yüzden doğum haritasındaki Satürn’ün kendisiyle birlikte taşıdığı ev, burç ve yöneticilik ilişkileri yorumun içine dahil edilmelidir.

Bu kavramı netleştirmek için bir radyo örneği verelim. Havada belli bir anda bir sürü radyo dalgası bulunur, ancak evinizdeki alıcı bunlardan sadece bazılarını alır. Farklı alıcılar farklı türde radyo sinyalleri almak için tasarlanmıştır. Eğer bu alıcılar olmasaydı, havada sinyallerin mevcut olduğunu fark edemezdiniz. Ayrıca renkli yayın yapılsa bile, siyah beyaz televizyonunuzun renkli imgeler üretmesini beklemezsiniz. Yani sinyaller sizin alıcınız tarafından değiştirilirler.

Bir Satürn transiti sizin dünyanıza gelen bir sinyaldir. Bu özel sinyal türünü, ancak, sizin için tasarlanıp doğum anında size verilen kişisel ‘radyonuz’ yoluyla alabilirsiniz. Mesela radyo alıcınız otorite veya başka bir şeyle ilgili sinyalleri alabiliyordur. Satürn’den gelen sinyaller radyo alıcınız tarafından nasıl dönüştürülürse, transit Satürn de doğum haritanızdaki Satürn’ün özelliklerini taşıyor görünecektir.

Demek ki bir transit gezegenin etkisi, transit yaptığı harita tarafından dönüştürülmüş olarak algılanır. Öte yandan, transit alan bir doğum haritasının, transit yapan gezegeni, ancak o gezegenin kendi değiştirilmiş versiyonu bakımından görebileceğini de söyleyebiliriz.

Bernadette Brady, Kehanet Astrolojisi, Kartal ve Tarla Kuşu (Predictive Astrology, The Eagle and the Lark)

batiniler.com

Misafir
Misafir

Astrolojide Transitleri Anlamak Empty Geri: Astrolojide Transitleri Anlamak

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Eyl. 20, 2010 4:11 am

harika bi yazı ama kaç günüdür diş konusuna bakıyom acaba hangi transit etki ettti belkide mars her hangi sabit yıldız üzerinden geçmiştir kim bilir....şuan mars venüs kavuşumu (ki kavuşum sanıyorum orblarını bilmiyom şuan.) vbenim plütonumla kavuşmuş durumda bu konuda ne döyleyebilirsin?
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 10:11 am

bu konuda iddialı değilim ama şöyle düşündüm şuanda
tr venüs akrep te yükselen yöneticin
pluto modern yönetici akrepin
mars geleneksel, aynı zamanda 12.evin yöneticisi (bilinçaltı)

venüs hepten plutonikleşmiş durumda yani şuanda iş yerinde iş ilişkilerinde baskıcı,sert bi parçada gergin bir dönemde olabilirsin
venüsün yükselen yöneticin olması dolayısıyla böyle bir imaja da bürünmüş olabilrsin diye düşündüm.

sağlıkla iilgili olarak hiç bilgim yok ama zayıf bir güneş hastalıklı bir bünye verir diye okumuştum (senin güneşin zayıf demiyorum ama satürn karen var) hatta buraya da ekledim
genel anlamda diş durumun nasıl bilmiyorum ama güneş - satürn karen dişlerini sağlıksız yapabilir gibi geldi bana.

ama bu yazdıklarımda iddialı değilim tamamen yanlış da olabilir fikir yürüttüm aklıma bişey gelirse değiştiririm ya da eklerim

ama çok karmaşık bir transit dönemindesin No

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Eyl. 20, 2010 10:34 am

Dişlerim saglıksız ama hep özen gösteririm kontrollerimi yaptırırım
ama normalden daha fazla zayıf....karmaşık bi dönem ama güzel olaylara dogru degişiyor çok şkür
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 11:05 am

iyi bari sevindim bi de aklıma iş yerinde gizli bir aşk geldi Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Eyl. 20, 2010 1:41 pm

Şevval demiş ki:bu konuda iddialı değilim ama şöyle düşündüm şuanda
tr venüs akrep te yükselen yöneticin
pluto modern yönetici akrepin
mars geleneksel, aynı zamanda 12.evin yöneticisi (bilinçaltı)

venüs hepten plutonikleşmiş durumda yani şuanda iş yerinde iş ilişkilerinde baskıcı,sert bi parçada gergin bir dönemde olabilirsin
venüsün yükselen yöneticin olması dolayısıyla böyle bir imaja da bürünmüş olabilrsin diye düşündüm.

sağlıkla iilgili olarak hiç bilgim yok ama zayıf bir güneş hastalıklı bir bünye verir diye okumuştum (senin güneşin zayıf demiyorum ama satürn karen var) hatta buraya da ekledim
genel anlamda diş durumun nasıl bilmiyorum ama güneş - satürn karen dişlerini sağlıksız yapabilir gibi geldi bana.

ama bu yazdıklarımda iddialı değilim tamamen yanlış da olabilir fikir yürüttüm aklıma bişey gelirse değiştiririm ya da eklerim

ama çok karmaşık bir transit dönemindesin No

Bak sen hele çaktırmıyoruz ama ciddi ciddi transit okuma var ortada. Çok ta iyi. Sitedeki kızlarda cevher var ama naz niyazın bini bir para Sad Bende istiyorum transit. Yok öyle iddialı değilim falanlar Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 1:48 pm

teşekkür ederim Paper umarım faydalı olabilirim size Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 2:15 pm

valla ilk gördüğüm Paper en kısa zamanda yaşayacağın önemli bir transit satürnün marsla kavuşup güneşe kare yapması

otorite konumundaki kişilerle sorunların olabileceği güneşin konumu iitibariyle bu sorunların evde olabileceği ve güneşin 12.evinin yöneticisi olması nedeniyle bilinçaltını etkileyebileceğini fazla tepki veremeyeceğini düşündüm hatta işin içinde aşkla ilgili bazı durumlar gelişebilir.

7.evinde de tr. uranüs jüpiter Wink ani bir evlilik yaparmısın acaba Smile
gerçi 7.ev uranüsü bende yaşadım ama evlenemedim neyse hayırlısı

belki de ortak iş yapmakla alakalıdır.

yakında da pluto güneş kavuşumu yaşayacaksın affraid
pluto 4.evinde senin hayatında ailenle ilgili köklü bazı değişiklikler olabileceğini düşündüm. Bu olsa olsa aileden bir şekilde ayrılma ya da evlenme falan olur.Pluto 3.evin yöneticisi kardeşini de ilgilendiren bir durum olacak sanırım.

bu neptünyenlik varya salladıkça sallayasım geldi Razz

belki değiştiririm sonra şimdilik aklıma bunlar geldi.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 2:19 pm

çıktım hemen aklıma geldi belki şehir de değiştirebilirsin diye düşündüm Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Eyl. 20, 2010 6:58 pm

Parti ne zaman sona erer ?

Bir transit ne zaman son erer ? O zaman ne olur ? Bu geleneksel astroloji kitaplarında göz ardı edilen bir sorudur. Genellikle transit planet açının etki alanından çıktıktan sonra etkisinin bittiğini , her şeyin sona erdiğini düşünme eğilimi söz konusudur. Gerçekte, bu etkiler henüz başlamaktadır. Bir planet doğum hairtasını etkilemeyi bir süre için bırakabilir, ama bir tetik noktasının üzerinden geçişinin etkisi sonsuza kadar bizimle kalır. Eğer transitin canlandırdığı konulara güçlü ve bilinçli bir yanıt verdiysek, içimizde bir şey kalıcı olarak değişir. Artık transitin başladığı zamandaki insandan farklı bir insan oluruz. Bu yeni farkındalıklar ve hünerler her zaman bizimle kalırlar.

Bu sözleri okumak bir çaba harcamanızı gerektirmiyor. Hatta tam olarak okuduğunuzun bilincinde bile olmayabilirsiniz. Dikkatiniz kavramlar üzerinde yoğunlaşmış, bunların size aktarılışının mekaniğini düşünmüyorsunuz. Ama yıllar önce okumayı öğrenmek için çok uğraşmka zorunda kalmıştınız. Bu adım bile daha büyük bir çabanın temelleri üzerinde duruyordu yşamınızın ilk onda birini dilin temelini anlmak için harcadınız. Bu mücadelenin etkileri hala sizinle birlikte, ama bilincinde değilsiniz. Okumayı, yazmayı bilen bir yetişkin olarak bunları garantiye almış durumdasiniz. İşte transitler tam bu şekilde işlerler.

Bir insan bir transite bir kere olumlu yanıt verirse, kazanılan yeni güçler ve bilgiler, koşullar bunları talep ettiğinde otomatik olarak, çaba harcamadan harekete geçmeye hazır bir şekilde, sonsuza kadar o insanın kişiliğine yerleşirler.

Transit teorisinde bu son ilke olmasaydı, bütün süreç anlamsızlaşırdır. Rasgele ve kişisellikten uzak astrolojik güçler tarafından oynanan pin pon toplarına benzerdir. Ama yaşam evrimsel bir süreçtir. Hafızamızın yarattığı ortam kanalıyla özümüz, daha fazla bilgi ve daha fazla farkındalığa doğru, dakika dakika değişir. Evlenmek veya yeni bir işe başlamak gibi bir transit de bir olaydır. Ve bütün olaylar gibi onu da hatırlarız. Ama bariz dışsal detaylarla değil daha derin anlamda, bu deneyimle değiştiğimiz için hatırlarız.

Transitlerin kendimizde anlamlı ve kalıcı değişimler yaratmayı bize öğretmelerine izin verelim. Geçici, günlük bir süreci tahmin etmeye çalışarak kendimizi kısıtlamamız gerekmiyor. Kalıcılığın mimarı olabiliriz.

Değişen Gökyüzü ve Geleceği Tahmin Astrolojisi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Eyl. 20, 2010 9:53 pm

Şevval demiş ki:valla ilk gördüğüm Paper en kısa zamanda yaşayacağın önemli bir transit satürnün marsla kavuşup güneşe kare yapması

otorite konumundaki kişilerle sorunların olabileceği güneşin konumu iitibariyle bu sorunların evde olabileceği ve güneşin 12.evinin yöneticisi olması nedeniyle bilinçaltını etkileyebileceğini fazla tepki veremeyeceğini düşündüm hatta işin içinde aşkla ilgili bazı durumlar gelişebilir.

pluto 4.evinde senin hayatında ailenle ilgili köklü bazı değişiklikler olabileceğini düşündüm. Bu olsa olsa aileden bir şekilde ayrılma ya da evlenme falan olur.Pluto 3.evin yöneticisi kardeşini de ilgilendiren bir durum olacak sanırım.

wow nazlı bizim kızlar dedim. Yıldırım hızında yorum gelmiş Smile Aslına bakarsan başka bir dönem için bakmanı isteyecektim senden. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyordum Smile yakın döneme bakmadım. Ama bu aralar olan pek çok şeyle örtüşüyor söylediklerin. 4. evdeki sıkıntı ile 12. evdeki sıkıntının kaynağı aynı. Aileden sayılacak kadar yakın biri vardı. Babama daha yakındır. Pek tanımazdım. O tavır koyduğu için, uzaklaştırmıştırm onu. 10-15 yıl önceydi galiba. şimdi tekrar ortaya çıktı. Elinde sunacağı bazı şeyler var. Bu aralar zorda olmasam belki dinlemezdim. Ama akla yatkın şeyler söylüyor. Hem herkes ikinci bir şansı hak eder. Otorite de onunla iligili bir problem. Gerçi beşyüz yaşında bir kral olsa bile otoriteyle aram iyi değil. Sevmezsem hiç bir otoriteye saygı duymam. O yüzden otorite problem çıkarıyor.

Taşınmayı düşünüyorum değişik bir fırsat durumu var. Ama taşınmaktan nefret ediyorum. Eşyalar bir tarafa kitaplarımı kolileyip taşımak keyfimi kaçıracak bir düşünce Sad En azından 3 ay daha aynı yerde kalmayı düşünüyorum.

Evlenmek, ohoo bu aralar fazla duyduğum söz. evlenmek bile bana pek akıl karı birşey gibi gelmiyor. Yıldırımı asla. Biraz fazla güvenlikçiyim. Pekçok şeyi güvenceye almadan evlilik falan zor. Gerçi gasteden aşırı askıntı olan bir kız var. Adımız çıkıyoya çıkacak diye tırsıyorum bu aralar. Son istediğim şey "Aşkım , böcüm" diyen bir insan Smile

Neptünyen falan epey isabetli yorumların var Şevval. ilk geldiğin günden beri dikkatimi çekiyordu. Astroljide Bilmek yetmiyor hissetmekte lazm. sen hissediyorsan. Atmakta benden iyisi bulamazsın. Ahah bekarlara evli yorumu yapacak kadar atmasyon adamıyım Very Happy

Bir ara bir tarih için bakmanı istiyeceğim. Müsait olursan. Taze moderatörümüzü fazla yormayalım Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Eyl. 20, 2010 9:57 pm

ayrıca bu transitlerle ilgili eklediğin yazı serisi epey iyi oldu Transitler önemli ve hassas konu eline sağlık.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Uranus Salı Eyl. 21, 2010 5:55 am

Şevval demiş ki:iyi bari sevindim bi de aklıma iş yerinde gizli bir aşk geldi Astrolojide Transitleri Anlamak Icon_wink

aşk var ama işte deil...fazla açmıyorum bu olayı sonucunu gormeden yapmam diyorum artık akıllandım Very Happy
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından JÜPİTER Salı Eyl. 21, 2010 6:42 am

ooo maaşallah şevvalim transit yorumlarına başlamıs ,ben hala yerinde saymakta Sad sevval sırada ben varım canım bi transit yorumu da bana lütfen ,ikinciside ata üyemize gelsin Very Happy ne kadar yüzsüzüm demi
JÜPİTER
JÜPİTER
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Kadın
Kova Domuz
İş/Hobiler : İLETİŞİM,SPOR

Mesaj tarafından Misafir Salı Eyl. 21, 2010 11:42 am

JÜPİTER demiş ki:ooo maaşallah şevvalim transit yorumlarına başlamıs ,ben hala yerinde saymakta Sad sevval sırada ben varım canım bi transit yorumu da bana lütfen ,ikinciside ata üyemize gelsin Very Happy ne kadar yüzsüzüm demi

transitler çok karışık ben daha doğru dürüst harita yorumu yapamıyorum No aslında yazmamam lazım bence
çok alakasız saçmalayabilirm de Smile

neyse Ata Bey in haritasına baktım yazmaya çalışacağım ancak haritası sanki biraz beni aşıyor gibi çünkü 4 adet açı kalıbı var Rolling Eyes
önce onları anlamak lazım ki ben bu konuda pek iyi değilim
dolayısıyla yanılma payım çok fazla olabilir

akşama ya da yarına yazarım gene Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Salı Eyl. 21, 2010 11:45 am

Uranus demiş ki:
Şevval demiş ki:iyi bari sevindim bi de aklıma iş yerinde gizli bir aşk geldi Astrolojide Transitleri Anlamak Icon_wink

aşk var ama işte deil...fazla açmıyorum bu olayı sonucunu gormeden yapmam diyorum artık akıllandım Very Happy

hayırlı olsun Smile
Uranus astrolojik bilgi açısından soruyorum ama istersen cevaplamayadabilirsin
sağlık sektörüyle alakası var mı bu kişinin 6.ev durumu yani Smile

umarım herşey istediğin gibi olur herşey yolunda gider Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından JÜPİTER Salı Eyl. 21, 2010 11:47 am

tamam canım sen bildigin kadarıyla yap teşekkürler
JÜPİTER
JÜPİTER
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Kadın
Kova Domuz

Mesaj tarafından Misafir Salı Eyl. 21, 2010 11:54 am

Paper Dragon demiş ki:
Şevval demiş ki:valla ilk gördüğüm Paper en kısa zamanda yaşayacağın önemli bir transit satürnün marsla kavuşup güneşe kare yapması

wow nazlı bizim kızlar dedim. Yıldırım hızında yorum gelmiş Smile Aslına bakarsan başka bir dönem için bakmanı isteyecektim senden. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyordum Smile yakın döneme bakmadım. Ama bu aralar olan pek çok şeyle örtüşüyor söylediklerin. 4. evdeki sıkıntı ile 12. evdeki sıkıntının kaynağı aynı. Aileden sayılacak kadar yakın biri vardı. Babama daha yakındır. Pek tanımazdım. O tavır koyduğu için, uzaklaştırmıştırm onu. 10-15 yıl önceydi galiba. şimdi tekrar ortaya çıktı. Elinde sunacağı bazı şeyler var. Bu aralar zorda olmasam belki dinlemezdim. Ama akla yatkın şeyler söylüyor. Hem herkes ikinci bir şansı hak eder. Otorite de onunla iligili bir problem. Gerçi beşyüz yaşında bir kral olsa bile otoriteyle aram iyi değil. Sevmezsem hiç bir otoriteye saygı duymam. O yüzden otorite problem çıkarıyor.

Taşınmayı düşünüyorum değişik bir fırsat durumu var. Ama taşınmaktan nefret ediyorum. Eşyalar bir tarafa kitaplarımı kolileyip taşımak keyfimi kaçıracak bir düşünce Sad En azından 3 ay daha aynı yerde kalmayı düşünüyorum.

Evlenmek, ohoo bu aralar fazla duyduğum söz. evlenmek bile bana pek akıl karı birşey gibi gelmiyor. Yıldırımı asla. Biraz fazla güvenlikçiyim. Pekçok şeyi güvenceye almadan evlilik falan zor. Gerçi gasteden aşırı askıntı olan bir kız var. Adımız çıkıyoya çıkacak diye tırsıyorum bu aralar. Son istediğim şey "Aşkım , böcüm" diyen bir insan Smile

Neptünyen falan epey isabetli yorumların var Şevval. ilk geldiğin günden beri dikkatimi çekiyordu. Astroljide Bilmek yetmiyor hissetmekte lazm. sen hissediyorsan. Atmakta benden iyisi bulamazsın. Ahah bekarlara evli yorumu yapacak kadar atmasyon adamıyım Very Happy

Bir ara bir tarih için bakmanı istiyeceğim. Müsait olursan. Taze moderatörümüzü fazla yormayalım Smile

saol Paper Smile yorulmam herhalde seviyorum astrolojiyide transitler çok karışık sen sor ben anlayabildiğim birşeyse cevaplarım yapamazsam eğer söylerim bunu bilemedim diye Smile

aslında satürnün geçmişteki biriyle alakalı olabileceğiyle küçük ilgili bir yazı okumuştum bulursam eklerim buraya

bi de şu evlilik olayı ve uranüs malum ani şok sıradışı tuhaf
Cool neyse hayırlısı

bi de astrolojik haritaya bakıp da kişi evli mi bekar mı diye anlamak
bence çok çok profesyonel olmak gerekiyor hatta onlar bile anlamayabilir bence.. detaylı transit taraması lazım diye düşünüyorum solar falan püüfff Neutral

Seals olsaydı bir iki kelam ederdi bu konuyla ilgili No

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Salı Eyl. 21, 2010 5:42 pm

Sevgili Jüpiter ilk senin haritana baktım ama sanki hayatında ilişkilerle ilgili birşeyler değişiyor.

Venüsün ve ayın o kadar çok transit almış ki sanki bütün hayatın değişiyor ve ilişkilere bakış açın değişiyor gibi duysusal hayatın karışık gibi biraz.

Venüs satürn transitini yeni atlatmış ama hala uranüs ve plutodan transitler alıyor.

Mesela uranüsle ilgili olarak ilişkilerle ilgili olarak böyle ani ve şok edici tuhaf bazı gelişmeler yaşıyor olabilirsin venüs 10.evde olması dolayısıyla işini de ilgilendiren bazı durumlar gelişebilir.

PLuto transitleri de bişeyleri yıkar yenisini yapar ama iyileştirici etkisi vardır.İlişkilere bakış açın belki de evliliğinle ilgili birbirinize davranış tarzınızı değiştirmiş olabilirsiniz diye düşündüm.
aslında haritanda büyük kare oluşmuş karşıdaki uranüs - jüpiter transitiyle ama ben o kadar iyi anlamadığım için yorumlayamıyorum bunu.

ay anneyle de alakalı ya belki de onunla alakalı olabilir çünkü venüsün ve ayın zıt birbirine.

belkide çok büyük gelgitler yaşıyor olabilirsin hem pluto hem uranüs

1.evdeki jüpiter transiti kilo almaya meyil verebilir.
Uranüsün de orada olması bana görüntünde bazı radikal değişiklikler yapıyor olabileceğini düşündürdü. Smile

şimdilik bu kadar yazabildim Jüpiter daha sonra aklıma gelen bişeyler olursa yazarım.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından JÜPİTER Salı Eyl. 21, 2010 7:01 pm

Şevval demiş ki:Sevgili Jüpiter ilk senin haritana baktım ama sanki hayatında ilişkilerle ilgili birşeyler değişiyor.

Venüsün ve ayın o kadar çok transit almış ki sanki bütün hayatın değişiyor ve ilişkilere bakış açın değişiyor gibi duysusal hayatın karışık gibi biraz.

Venüs satürn transitini yeni atlatmış ama hala uranüs ve plutodan transitler alıyor.

Mesela uranüsle ilgili olarak ilişkilerle ilgili olarak böyle ani ve şok edici tuhaf bazı gelişmeler yaşıyor olabilirsin venüs 10.evde olması dolayısıyla işini de ilgilendiren bazı durumlar gelişebilir.

PLuto transitleri de bişeyleri yıkar yenisini yapar ama iyileştirici etkisi vardır.İlişkilere bakış açın belki de evliliğinle ilgili birbirinize davranış tarzınızı değiştirmiş olabilirsiniz diye düşündüm.
aslında haritanda büyük kare oluşmuş karşıdaki uranüs - jüpiter transitiyle ama ben o kadar iyi anlamadığım için yorumlayamıyorum bunu.

ay anneyle de alakalı ya belki de onunla alakalı olabilir çünkü venüsün ve ayın zıt birbirine.

belkide çok büyük gelgitler yaşıyor olabilirsin hem pluto hem uranüs

1.evdeki jüpiter transiti kilo almaya meyil verebilir.
Uranüsün de orada olması bana görüntünde bazı radikal değişiklikler yapıyor olabileceğini düşündürdü. Smile

şimdilik bu kadar yazabildim Jüpiter daha sonra aklıma gelen bişeyler olursa yazarım.

SAOL CANIM isabetli yorumların ilişkiler konusunda sorunlar yaşıyorum hiç olmadıgı kadar arkadaşlarımdan uzaklasıyorum bi süredir artık karar aldım beni aramayanı bende aramayacagım diye işle ilgili ne olabilir bilmiyorum ama ben işe gireli cok olmadı canım 1ocak 2010 basladım cokk zamandan sonra calısmaya basladım yani,gelgitler yasadıgım dogrudur bi öleyim bi böle,kilo sorunumda var hiç almadıgım kadar kiloya ulaştım tek tesellim boyum uzun olunca cook abesle iştigal etmiyor sadece ama zayıflamak istiyorum en kısa sürede yorumlarının devamınıda bekliyorum tatlım cook saoll
JÜPİTER
JÜPİTER
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Kadın
Kova Domuz

Mesaj tarafından Paper Dragon Çarş. Eyl. 22, 2010 8:46 am

Şevval, astroloji ile ilgilendiğinde mutlu olduğunu da biliyorum. Ki bu çok hoş bir şey. Mutlu olmak için bir şeyler aramaktansa bir şeyler bulmak daha iyi bir seçim Smile Sitede bu konuda kabiliyetli insan var. Tabi hepimiz derinleştikçe daha güzel bir yerlere geleceğiz. Jupiter, Gamze sonra Nezuka. Biri daha vardı Serena. Ama daha çok yorum yaptıkça birbirimizin yanlışlarını düzeltmek için fırsat doğar Very Happy
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Eyl. 22, 2010 9:18 am

evet umarım diğer arkadaşlarla da en kısa zamanda beraber yorumlar yaparız birlikten kuvvet doğar birimizin göremediklerini diğerleri görür Smile

Misafir
Misafir

- Similar topics