Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
1. Ev EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
1. Ev EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
1. Ev EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
1. Ev EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 402 ]
1. Ev Vote_lcap8%1. Ev Vote_rcap 8% [ 376 ]
1. Ev Vote_lcap8%1. Ev Vote_rcap 8% [ 370 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 439 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 410 ]
1. Ev Vote_lcap8%1. Ev Vote_rcap 8% [ 391 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 409 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 414 ]
1. Ev Vote_lcap7%1. Ev Vote_rcap 7% [ 347 ]
1. Ev Vote_lcap7%1. Ev Vote_rcap 7% [ 318 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 415 ]
1. Ev Vote_lcap9%1. Ev Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

1. Ev

2 posters

1. Ev Empty 1. Ev

Mesaj tarafından Uranus Paz Ara. 28, 2008 6:41 pm

Doğal burcu : Koç

Yöneten gezegenler: Mars,Pluto

Güçlü gezegen: Güneş

Şifre: Ben, ilk çevre

Yükselen burçta denilen birinci ev, bir doğum haritasındaki en duyarlı noktadır. Kişiliğimizin biçimlenmesini etkileyen kalıtım, doğum, eğitim, bakım, uzay-zaman-madde parametrelerini ve bilinçli kontrolünüzün az olduğu, yaşama başladığınız çevreyi simgeler. Birinci evi tanımlayan "BEN" ve "TEMEL BEN"dir Kimiz biz? Hangi sıfatlar bizi en iyi şekilde tanımlar? Tenimizin, saçımızın ya da gözlerimizin rengi nedir? Bünyemiz güçlümü, zayıf mı; iyimser bir insan mıyız, kötümser bir insan mı? Dış dünyaya nasıl bir kişilik yansıtmaktayız? İşte yükselen burcumuzun ve ilk evimizin yansıttığı bazı yönlerimiz bunlardır.

Her şeyden önce biz insanlar, karşıt yönleri bir arada barındıran varlıklarız. Anlamadığı şeye esir olan, arzuladığını sandığı şey tarafından ayartılan varlıklar. Bir tarafımız hep bu çelişkiyi giderip kendimizi bir bütün haline getirme arayışındadır. Bunu ne ölçüde başaracağımız, ilk evimizde olup bitenlerle ne ölçüde başa çıktığımıza bağlıdır.

Yükselen burç ve ilk ev, kişiliğimizin dışa yansıyan yönlerini yansıtır. Bu yönlerimiz doğuştan aldığımız, ve kazanmak için çaba sarf etmemizin gerekmediği yönlerdir. Yükselen burç ufuk çizgisine denk geldiği için, yaşama ilişkin kişisel bakış açımızı temsil eder. Ancak çoğu zaman yükselen burcumuzun ardına saklanırız. Görüşlerimizin ardına gizleniriz. Uzağı göremez olur, görüşlerimizden başka bir şeyimiz olmadığına inanırız. Derine bakmayı unuturuz.

İlk ev aynı zaman da bedenimizle ve genel görünüşümüzle de ilgilidir. Sağlık durumumuz da bu evde yansır. Yükselen burcu yöneten gezegen genellikle haritanın yöneticisi olarak kabul edilir. İlk ev tamamen kişinin kendisiyle ilgilidir. Bedensel özellikler, yüz hatları, davranışlar, genel sağlık durumu. Ayrıca yaşamın başlangıcıyla da ilgilidir. Kökenimizdeki baskın davranışlar, geçmiş yaşamlardan getirmiş olabileceğimiz anılar ve davranışlar.

Birinci ev doğmuş olanın kişiliğini, mizacını, aynı zamanda da fiziki görünümünü belirler. Bununla beraber, bir kişi olarak, miras ve çevrenin haricinde bütün sahip olduğu şeyleri belirler.

KAYNAK: Astromerkez
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

1. Ev Empty Geri: 1. Ev

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Ekim 04, 2010 5:03 pm

Yükselen (birinci ev başlangıcı):

Kişinin doğduğu anda hayatla ilk yüzleştiği yeri tanımlar. Kişinin “Ben buyum” dediği yerdir. Ancak buradaki burcun olumlu yönlerinin ifade bulabilmesi için kişinin hiç bir maskeye sığınmaksızın kendisini ortaya koyabilmesi zaman ve olgunlaşmaya bağlı olacaktır. Yani genellikle kişi kendisini buradaki burcun bilinen yüzeysel maskesiyle diğerlerine sunmayı tercih edebilir. Yükselen burç kişinin dış dünyaya gösterdiği ilk maskesidir. Örneğin ilk defa karşılaştığınız bir kişi sizi soru yağmuruna tutar ama verdiğiniz cevapları dinlemeye pek gönüllü davranmazsa büyük olasılıkla bu kişinin yükseleninin İkizler olduğunu düşünebilirsiniz. Ya da sürekli kusur bulan ve düzeltmeye meraklı birisiyse Başak yükselenden şüphelenmeniz doğru olacaktır. Yükselen burç kişinin imajını, diğerlerinde bıraktığı ilk izlenimleri ve kendisini dış dünyaya sunuş biçimini ifade eder. Bir diğer deyişle kişinin dışarı açıldığı kapı aralığı gibidir veya Margareth Hone’un dediği gibi Yükselen, tüm doğum haritasının içine sıkıştırıldığı bir tüp gibidir. Bu bakış açısıyla doğum haritasına açılan bir geçit görevi de görür.

Birinci evde gezegen birikimi olan bir kişinin kendi isteklerini gerçekleştirmek üzere harekete geçme olasılığı yüksektir veya bu hayatta en önemli gelişimsel deneyimlerini bu şekilde yaşayacaktır. Bu nedenle kişinin kendi isteklerini keşfetmesi çok önemlidir. Bilinçli bir şekilde bu yönde atılacak her adım kişinin hayatta kendisini keşfetmesine hizmet edecek yaşam deneyimlerini çeker. Buradaki gezegenlerin yapısı kişinin kendisini bu hayatta ortaya koyuş biçimini tanımlar, örneğin Mars kendini dolaysız bir şekilde ifade edebilen, savaşçı, cesur, kolay pes etmeyen ve emir almaktan hoşlanmayan bir kişiliğe işaret ederken; Neptün yardımsever, şefkatli, hayal kurmayı seven, bu konuda yetenekli ve aynı zamanda kolay etkilenebilen veya kendini dolaysız ifade etmekte zorlanan bir kişiliğe işaret edebilir.

Yükselen burcun yöneticisi doğum haritasının da yöneticisidir ve içinde bulunduğu ev ve burç kişinin kendini ortaya koyuş biçiminin tanımlanmasında çok önemli bilgiler verir. Bir anlamda harita sahibinin ikinci (Burcundan sonra) yöneticisidir. Bu gezegenin haritadaki konumu dikkatlice yorumlanmalıdır.

astrolojivebiz.com

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Ekim 04, 2010 5:11 pm

birnci evinde plüto olan insanları gözlemlerim genelde....
duygusal çok güçlü duygulara sahip olduklarını gördüm...
dışta yumuşak huylu içte çok kararlı yapıya sahip olurlar...
erkek kardeşim ve canım sevgilimde bu yerleşim mevcut:)
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından gamze Ptsi Ekim 04, 2010 8:02 pm

1.ev yay ve burda 12.evden yükselene yapışmış mars,jüpiter,neptün var ve 1.ev ortalarındada venüs...yani birinci evim fazlasıyla yoğun....ve 1.ev yöneticim 12.evde yayda mars ve neptünle kavuşumda ...
gamze
gamze
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Domuz
Lakap : Şovalye Ruhlu