Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 402 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap8%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 8% [ 376 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap8%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 8% [ 370 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 439 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 410 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap8%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 8% [ 391 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 409 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 414 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap7%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 7% [ 347 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap7%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 7% [ 318 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 415 ]
Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_lcap9%Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz)

+2
nisan
Uranus
6 posters

Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Empty Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz)

Mesaj tarafından Uranus Perş. Ara. 25, 2008 8:22 pm

Gezegen : Ay Grup : Su

Uğurlu Renk : Beyaz, gümüş Uğurlu Sayı : 2

Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı Uğurlu Gün : Pazartesi

Yengeç Burcu Genel Özellikler

Siz sevgili yengeçler biraz çelişkili bir yapıdasınız. Gülmeyi seversiniz, mizah duygunuz güçlü, arkadaş canlısı, sempatik, yardımsever bir yoldaşsınız. Sizi yüzeysel olarak tanıyan biri, zaman zaman melankolik bir ruh haliyle acı çektiğinizi düşünebilir. Duygusallık en başlıca özelliğiniz. Başkalarına karşı anlayışlı davranmak ve itina göstermek de dışa vuran belirgin özelliklerinizden.

Yengeç burcu insanı mantıktan fazla sezgiye bağlı olmaya meyillidir. Ruhları sakin yumuşak ve duyarlıdır. Bu duyarlı yapıya karşın yengeçler dışa karşı korunmalarını sağlayan kalın bir kabukla örtülüdürler. Ay tarafından yönetilen tek zodyak burcu yengeçtir. Ay ve yengeç genellikle birbirlerinin olumlu özelliklerini daha da güçlendirirler. Bununla birlikte toyluk ve aşırı güven meyli ortaya çıkabilir.

Yengeçlerin özellikleri iş yaşamında çevresi ile sorunlar yaşamalarına neden olabilir. Bazen ağzı sıkı olmak da yanlış yorumlara neden olur. Yangeçler ancak sevgi ile yönetilebilirler. Aşık bir yengeçin yapamayacağı şey yoktur. Burçlar kuşağında en iyi aşçılar b burçtan çıkar. Dostlarına ilgi ve yakınlık gösterirler.

İş ilişkisinde arkadaş canlısı ve sakin olurlar. Huysuzluk ve güvensizlik adeta yengeçlerin en büyük tehlikeleridir. Bu konuda onları uyarıyoruz. Güneşin yengeç burcunda olması esasen yaşam savaşı için iyi bir görünüm sayılmaz. Kişiyi tembelleştirir veya rüyalar aleminde yaşatır

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da söylemek mümkün. Yengeç burcu kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Genel anlamda anaç bir portre çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever.İdeal anneler bu burçtan çıkar.

Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgileri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca fark edebilir. Yengeç burcu kadını çok kolay kırılıp incinebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar.

Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat savurgan değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı fazlasıyla sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olmak ister. Yengeç burcu derin duygu ve düşüncelere sahiptir. Kendi hakkında konuşmaktan kesinlikle hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmekten keyif alır.

Yengeç burcu kadını eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmekte zorlanır. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadık, fakat bir o kadar da kıskançtır.Onun için asıl olan sevgidir.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkeği nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassastır. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez temel taşlarıdır. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardımcı olamaya çalışır. Onların zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır.

Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik bir zekası vardır. Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir.Olayları kolaylıkla çözümleyebilir.Suyla ilgili her şeyi çok sever.Alkolle arası iyidir. Ayrıca oldukça duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır.

Yengeç burcu erkekleri paraya çok önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır.

Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz) Empty Geri: Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz)

Mesaj tarafından Uranus Perş. Ocak 29, 2009 7:09 pm

22 Haziran - 23 Temmuz

Grubu: Su, negatif
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu sayısı: 2, 4, 12, 88, 456, 9742
Uğurlu taşı: Yakut, Ay taşı, Kristal Kuvars
Uğurlu renkleri: Beyaz, Gümüş, Açık gri, Mor, bazen de koyu siyah
Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, Beyaz gül, Zambak
Uğurlu kokuları: Misk, Müge, Leylak
Uğurlu müzik: Romantik aşk şarkıları
Belirgin özelliği: Sadakat
Negatif yönü: Dikkatsizlik
İsteği: Toplumda yükselme
Anlaştığı burçlar: Akrep, Balık
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Terazi, Oğlak

Kariyerine yardımcı olacak burç: Koç
Duygusal açıdan destekçi burç: Terazi
Maddi açıdan en yardımcı burç: Aslan
Evlilik için uygun burç: Oğlak

ÖZELLİKLERİ

Yengeçler duygusal ve dengelidirler. Üzüntü ve umutsuzluk duyduklarında kendi içlerine ve yalnızlıklarına çekilirler. Ön sezgileri çok güçlüdür, başkalarını yargılamazlar. Düşünür ve düşündüklerini uygun bir dille yansıtma özelliğine sahiptirler. Yuvalarına ve ailelerine düşkündürler. Kolay anlaşılabilen ve geçinilir tiplerdir.

Çabuk incinir ve kırılırlar. Küçük bir olayı büyütüp gereksiz yere üzülürler. Düşüncesizce söyledikleri sert sözlerle arkadaşlarını kırabilirler. Başkalarını eleştirmeye bayılırlar ama eleştiriye gelemezler. Eleştirildikleri zaman hırçın ve sinirli olurlar. Saldırgan tavırlar alırlar. Kendilerini korumak için kabuklarına çekilirler. Fakat sert kabuklarının altında yumuşak ve sıcak kalpleri vardır. Yengeçler karmaşık insanlardır. Onları anlamak kolay değildir. Yengeç insanı geçmişe saygısından tam bir yurtseverdir. Eski eşyalara da meraklıdır.

Duygularını açıkça ifade etmekten hoşlanırlar. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Aynı sorumluluk duygusunu karşı taraftar da beklerler. Öfke onları acımasız bir düşman yapabilir. Onları sevgiyle kolayca yönetebilirsiniz. Yemek yapmaya bayılırlar. Olağanüstü bellekleri sayesinde olayları, tarihleriyle kolayca anımsarlar. Soylu ve dingin ortamlarda çalışmayı severler. Duyuları çok gelişmiştir.

Bu burçta doğan erkekler gizemlidir. Onlara kolay ulaşılamaz. Son derece duygusaldır. Yengeçler yabancılara güvenmezler, hatta en yakın arkadaşlarına bile. Kendisini bu anlamda tatmin edecek bir kadına asla hayır demez.

Yengeç kadını da erkeği gibi hassas ve duygusaldır. Son derece güçlü bir hafızası vardır. Zenginliğe önem verir. Hayatı zengin yaşayan erkeklerden hoşlanır. Eleştirilmekten nefret eder, alaya alınmak onda derin yaralar açar. Yengeç burcunun erkek ve bayanı kolay kolay ilk hamleyi yapacak cesareti gösteremez. Yengeç kadını sevdiği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz, hatta çok sevdiği paracıklarını da bu uğurda feda edebilir.

Asla arkadaşını yüz üstü bırakmaz ama faydalanma niyeti güdüyorsa da acımadan kıskaçlarını geçirebilir. Ailesinin üstüne titrer. Yengeç burcu olan anne ve babalar çocuklarının büyüdüklerini kabul etmezler. Dolayısıyla onlara gösterdikleri aşırı ilgi, çocuklarını rahatsız eder.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Duygusal, merhametli, hassas ve sadakatli bir kişilikleri vardır. Gözyaşları akmaya hazır bekler. Acıma duyguları güçlüdür. Son derece anaç ve koruyucudurlar. Bu durum karşı tarafı bıktıracak derecelere bile varabilir. Sevdikleri ve sahiplendikleri kişilerin her şeyini düşünürler, karşılamaya gayret ederler. Aile, çocuklar, anne baba çok önemlidir. Huzurlu ve güvenli bir yuva en önemli ihtiyaçlarıdır. Aynı zamanda maddi güven içinde olmak en büyük arzularıdır. Ailelerinden, evlerinden, vatanlarından uzaklaşmak onlar için çok zordur.

Genellikle kendilerine güvenleri azdır. Ama cesaretlerini toplayıp, kazanacaklarından emin oldukları zaman, büyük bir coşku ile harekete geçerler, hatta böyle zamanlarda insanları rahatlıkla peşlerinden çekebilirler. Bir başlangıca öncülük yapabilirler.

Aslında çalışkan ve faaldirler. Oldukça da aceleci, telaşlı hareket ederler. Dikkatsizlikleri ile tanınırlar. Ancak çok kolay etkilenip duygu değişikliğine girdikleri için bu halleri devamlı değildir. Neşeli, konuşkan, iyimser, canlı ve hareketli iken aniden, size göre, ortada hiçbir sebep yokken somurtkan, sessiz ve dargın oluverirler. Aslında sebep yok değildir. Kimbilir akıllarından, eskiden olan ne gelmiş veya kimin bir sözünden o anda nem kapmışlardır, kuşkuya, kıskançlığa esir oluvermişlerdir. Bu onlara yıldızları olan Ay'ın oynadığı oyunlardır.

Tuttuklarını asla bırakmazlar. Bu bir fikir, bir kişi veya herhangi birşey olabilir. Ellerinden kurtulmak çok zordur. Çabuk etki almalarına karşın bu şekilde direnme güçleri fazladır. Eskiye, geleneklere bağlıdırlar.

Biriktirici, toplayıcı ve yedekçidirler. Daima bir yerlerde yedek para veya ihtiyaçları olabilecek şeyler bulunur. Param yok diyorlarsa, bunun anlamı, yedeklerinin dışında paraları olmaması demektir. Biriktirmek için fazla çaba harcamazlar aslında, çünkü para v.s onlarda kendiliğinden birikir. Elleri bereketlidir.

Dışarı karşı, özgüveni kuvvetli, gibi bir imajları vardır; ama aslında güvene ihtiyaçları vardır. Çekingen ve içe dönüktürler. Hata yapınca üzülür ve suçu genellikle kendilerinde bulurlar. Birileri dikkatle onlara bakıyorsa, bundan huzursuz olurlar; ve acaba bende bir çirkinlik mi var; diye düşünürler. Beğenildiğim için bana bakıyorlardır, diye düşünmek akıllarına gelmez.

Çoğu kez başkalarının onlara haksızlık ettiklerini de düşünürler. Niye bana böyle yaptılar veya yapmıyorlar gibi düşüncelere çok kapılırlar Yardım görmemekten yakınırlar, Şikayet etme, dırdır yapma huyları çoktur. Ayrıca yüzlerini asma yani somurtmaları ile meşhurdurlar. Üzüntülü zamanlarında alışveriş yararak tatmin olma huyları da vardır.

Sevdiklerinin, yakınlarının, kendilerini sorumlu hissettikleri kişilerin dertleri onları çok üzer. Yoksul, yardıma muhtaç kim olursa hemen yardım etme isteği duyarlar. Aşırı merhametleri suistimal edilebilir. Buna çok incinir, bir daha iyi olmamaya karar verirler. Ama bir müddet sonra gene merhametleri ön plana geçer, dayanamazlar.

Sezgileri güçlüdür. Kendilerinden ne istendiğini hissederek ona göre davranarak sevilmeyi başarırlar. Çok fazla hayal ve hülyalara dalarlar. Kurdukları hayallerle uzun süre oyalanır; gerçekmiş gibi anlatırlar. Hafızaları da güçlü olduğu için bu oyuna uzun süreler devam edebilirler. Bu özellik çocuklarda çok hakimdir.

Yemek yapmayı, mutfak ve ev işlerini severler. Ellerinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca midelerine düşkün olurlar.

Sevgi yönleri kuvvetlidir. Ama kuşkucu tutumları, kuruntuları ve kıskançlıkları ile sevgiyi hem kendilerine hem de sevdiklerine zehir edebilirler. Sevdiği kişi yanındayken iyidir ama yanında değilse hemen kuşkulanacak bir fıkır üretebilirler. Şüphelenerek olayların üstüne gider, araştırır incelerler. Bu tutumları çoğu kez kuşkularının daha çok artmasından başka bir işe yaramaz.

Aile bağları güçlüdür. Evlenseler bile bu böyle kalır Hatta bu aşırı ebeveyn düşkünlüğü eşleri ile aralarında sorunlar çıkmasına neden olabilir. Ailesini kaybetmek, yalnız kalmaktan çok korkarlar. Yanında güveneceği birinin olması onu rahatlatır.

Romantik ilişkilere, sevildiğini bilmekten öte hissetmeğe ihtiyacı vardır. Pek çok durum karşısında çok çabuk dehşete kapılırlar, panik yaparlar Bu yüzden zarar vermeyecek durumlarda bile zarar görebilirler.

İçine kapanık olmadığı, duygularının esin olmadığı zamanlarda oldukça sevimli, konuşkan, neşelidirler. Gevezelik etmeyi, dedikodu yapmayı severler. Hatta taklit yetenekleri bile vardır. Bulundukları ortama çabuk uyum sağlarlar. Gereken şekli çabuk alabilirler.

Aceleciliklerini yenmeyi, duygularını ağırlığım mantık kullanarak dengelemeyi ve tuttuğunu bırakabilmeyi öğrenmelidirler

KAYNAK: MAXİMUMBİLGİ
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından nisan Perş. Nis. 15, 2010 4:52 am

I love you demek oğlak ha I love you
nisan
nisan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Yengeç Kedi

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Nis. 15, 2010 8:29 am

Oğlak yazdığına bakmayın. Yay da olabilir, boga da. Kaldı ki siz yengeçten ziyade oğlağa benziyorsunuz. Bu yüzden sizi bir kova ya da ona benzer bir burç daha iyi anlar diye düşünüyorum. Ama asıl önemli olan uyumluluğunuzdur. Synastri denen bir olay var ki bu konuda Seals bey uzmandır.

Sizin güneşinizle adamın güneşi, venüsü evleri, astroidleri vs vs. Uyumlu mu bunlara bakmak gerek. Bana kovaları seversin derler, venüsüm kovada; lilithim yayda ve venüsle sekstil yaptığı için acık arızalı eğlenceli kızları seviyorum. Bu da aslan tipolojisine cuk oturu sanırım. Zaten Aslanlar bir kilometreden çekiyor. Nasııııl bir güçleri varsa:)

Ama ağlak tipler, balıktır yengeçtir biraz yaydır,bunlar itici geliyor.

Mesela epeydir dikkatimi çeken bir kız vardı. Aslında güzel de sayılmaz. sordum aslanmış. Kedicik Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından nisan Perş. Nis. 15, 2010 8:37 am

Smile))))) Hay allah iyiliğini versin Paper, anladığım kadarı bile çok güldürdü beni bi de Synastri, lilithi, gibi boşlukları da dolu daolu anlamış olsam nasıl gülerdim kim bilir....

Ama abla yengeçler itici gelmiyor di mi Paper Smile))
nisan
nisan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Yengeç Kedi

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Nis. 15, 2010 8:55 am

Ağlak olmadıkları sürece Smile Başım gözüm üstüne.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından nisan Perş. Nis. 15, 2010 8:59 am

Bak bu açıdan yengeşler nasıldır bilmem ama beni ağlarken görme yetkesi sadece bana aittir Wink
nisan
nisan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Yengeç Kedi

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 15, 2010 12:35 pm

Sevgili nisan haritanız dağınık harita tipi hemen her burcta gezegen bulunmakta bu sebeple çok yönlü bir insansınız ve bu yüzden farklı konulara farklı insanlara karşı yeni şeylere karşı açık bir fikirdesiniz herkesle uyum sağlama şansınızda oldugu gibi hiç anlaşılmadık kimselerle de ilginç şekilde orta yol bulup anlaşabılırsız gibi görunuyor Wink

Harıtanızda Öncü burclar baskın onun yanında Ateş elementi diğer elementlere göre daha ağır basmış 3 ateş burcunda da gezegen poziyonu var mars koçte jupiter koçta mars koçta yönetici konumda jupiter de bu koç burcunun 3'lüsü sayılıyor yararlı pozisyonda yani harıtanızda en etkin davranış burcunuz KOÇ olmus gibi sizi bir terazi veya Kova burcu paklar diye düşünüyorum benim naçizane önerim KOVA size en uyumlu burç olarak görulmekte Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nisan Perş. Nis. 15, 2010 12:47 pm

sağol seals.. Şimdi sadece gözatabiliyorum ama akşama derli toplu halde tekrar okumam lazım Arrow
nisan
nisan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Yengeç Kedi

Mesaj tarafından firary1978 C.tesi Nis. 24, 2010 12:27 am

ben bir yengeç olarak kendimden şikayetçiyim.yükselenimde yengeç.bundanda şikayetçiyim.değiştirme şansım yok mu yawwww Sad((
firary1978
firary1978
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yengeç At
Lakap : DUYGUSAL PRENS

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Nis. 24, 2010 8:11 am

firary1978 demiş ki:ben bir yengeç olarak kendimden şikayetçiyim.yükselenimde yengeç.bundanda şikayetçiyim.değiştirme şansım yok mu yawwww Sad((

En başta kendinizi sıkmamanız gerekiyor, ben daha yengeç burcu olupta mutlu olan görmedim nedense hiçbir yengec kendi burcunda mutlu değil ,sevmıyor burcunu. Boyle yapmamalısınız önce kendınızı sevmenız gerekır siz kendinizi sevmıyorsanız, başkası nasıl sizi sevsin ve değer versin değil mi ?

Burc degısmez!maalesef durum öyle, yasamdan ölüme kadar sizle devam eder,sadece belırlı aylar ve yıllarda o burca olumlu gezegenler etki eder hayat guzel yaşanılası olabılır.
Veya progress olayı olur uzun yıllardan sonra... bu şekilde kişi ruhsal olarak daha farklı bir duygu ve düşünce haline bürünebılır onun dısında mevcut natal harıtada hıcbır gezegen veya burc vs degısmez kendınızı sıkmayın ne kadar zor olsada bazı şeylere sabırla dayanıp,gülüp geçmek gerek sağlık problemi dışında benım naçiz tavsıyem hiçbirseye takmayın derim saygılarımla / iyi forumlar.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından firary1978 C.tesi Nis. 24, 2010 2:48 pm

tabii ki söylemesi kolay.birde uygulayabilsem.yeter bunalım takıldığım yaaa.duygusallık herşeyden önce geliyo bizde maalesef.

Seals demiş ki:
firary1978 demiş ki:ben bir yengeç olarak kendimden şikayetçiyim.yükselenimde yengeç.bundanda şikayetçiyim.değiştirme şansım yok mu yawwww Sad((

En başta kendinizi sıkmamanız gerekiyor, ben daha yengeç burcu olupta mutlu olan görmedim nedense hiçbir yengec kendi burcunda mutlu değil ,sevmıyor burcunu. Boyle yapmamalısınız önce kendınızı sevmenız gerekır siz kendinizi sevmıyorsanız, başkası nasıl sizi sevsin ve değer versin değil mi ?

Burc degısmez!maalesef durum öyle, yasamdan ölüme kadar sizle devam eder,sadece belırlı aylar ve yıllarda o burca olumlu gezegenler etki eder hayat guzel yaşanılası olabılır.
Veya progress olayı olur uzun yıllardan sonra... bu şekilde kişi ruhsal olarak daha farklı bir duygu ve düşünce haline bürünebılır onun dısında mevcut natal harıtada hıcbır gezegen veya burc vs degısmez kendınızı sıkmayın ne kadar zor olsada bazı şeylere sabırla dayanıp,gülüp geçmek gerek sağlık problemi dışında benım naçiz tavsıyem hiçbirseye takmayın derim saygılarımla / iyi forumlar.
firary1978
firary1978
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yengeç At
Lakap : DUYGUSAL PRENS

Mesaj tarafından Nirvani Cuma Tem. 09, 2010 8:52 pm

Yengeç teki durum "Darkside of the Moon" olayı...Karanlık yanları bu modelin insanlarını bozuyor.."Duygusalım" dedikleri AY daki gizemsel varoluş...Kadınsı sahip oluculuğun hırçınlığı...Paylaşmanın metodolojisini öğrendikleri zaman dönüşebilirler...

Nirvani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yay Manda

http://bir.blogcu.com

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Eyl. 18, 2010 5:53 pm

GÜNEŞ YENGEÇTE

© DEBORAH HOULDİNG

Kişilik Özellikleri

Yengeç burcunun psikolojik özellikleri, sembolü olan yengeç gibi yumuşak, korunmasız bir özü sertleştirilmiş bir kabukla koruyan güçlü bir yaratıkla karakterize edilmiştir. Yengeç Ay tarafından yönetilir ve su elementine aittir. Yöneticisini başka burçlarla paylaşan diğer burçlardan farklı olarak Yengeç Ay üstünde tek başına hak iddiasında bulunur. Burcun ve yönetici gezegenin doğası soğuk ve nemlidir. Bu niteliğin özünü kavradığımız zaman Yengecin kalın, sert kabuğunun altında yatan karmaşık hassasiyet hakkında çok bilgi ediniriz.

Kadim astrolojide nemlilik ilkesi duyguları serbest bırakmak ve diğer varlıklarla bağlantıya girmek kapasitesi olarak görülüyordu. Nem bizi ayrı bireyler kılan sınırları belirsizleştirir ve başkalarının duygularını anlamaya ve acımaya, kişisel ve kolektif deneyimlerin paylaşılmasına izin verir. Duyguları paylaşma eylemi insanlar arasında bağ kurmanın ve birleşmenin önemli bir yönünü temsil eder. Dolayısıyla nem aynı zamanda sevginin, bereketin ve üremenin temelini oluşturan yaratıcı haldir. Çok duygusallaştığımız zaman doğal tepkimiz, gözyaşı dökerek vücudumuzdaki fazla sudan kurtulmaktır.

Su elementi, demek ki, duygular ve heyecanlar dünyasıyla ilişkilidir. O edilgen, benimseyici, alıcı ve algı gücü hayli yüksek bir elementtir. Suyun enerjisi akışkan, şekilsiz, tanım ve yapı olarak kalıcı olmayan bir enerjidir, ancak fakat ulaşılamayan derinliklere sızma, şeklini değiştirme ‘kimi zaman buhar gibi uçucu, kimi zaman buz gibi katı’ olabilme kapasitesiyle göze çarpar. Bu burç için kullanılan soğuk kelimesi hiçbir zaman duygulara karşı duyarsızlık veya heyecanlardan uzak olmayı ima etmez; fakat enerjinin etkin değil, edilgen olduğun gösterir. Su ‘tipleri’ kolayca ateşli bir tartışmaya veya dinamik, iddiacı bir eyleme kışkırtılamazlar. Bekleme, düşünme, sindirme, çevre şartlarına tepki verme, başka insanların ihtiyaçlarına ve hayatın değişen taleplerine sürekli açık kalma eğilimine sahiptirler.

Su burçları olan Akrep ve Balık’ta bu enerjinin farklı bir ifadesini görürüz. Akrep burcu çamurlu derinleri, uzun zamandır birikmiş çamuru karıştırmayan hiçbir hareketin olmayacağı derin ve karanlık bölgeleri temsil eder. Balık burcu bir nehrin düz akışı gibidir. Kolektif hareketlere, ideallere ve eğilimlere hemen tepkiyi akla getirir. Diğer su tiplerinin kalın kabuğundan yoksun olan Balık çevre şartlarından kolayca ve hemen etkilenen duyarlı bir enerjiyi temsil eder. Fakat Yengecin yaşam yeri okyanus kıyısıdır. Burası Ay tarafından yönetilir ve hayatın medcezirlerinin iniş ve çıkışlarının ritmik döngüsüne tepki verir. Yengeçler ruh hallerinin değişkenliğiyle ünlüdürler; yani bir gün çok iyi bir gün çok kötü olabilirler. Dünyanın neşe ve acılarına belli bir ritimle yanıt verirlerken (yüzeyden bakıldığında) yakın çevrelerinde pek ilişkili olmayan bir değişkenlik sergilerler.

Yengeç burcunun kuvveti içgüdüsel, duygusal tepkilerden geldiği için, Yengeçler çarpıcı psişik duyarlılıkları, güçlü bellekleri ve duygusal ifadelere karşı alıcılıklarıyla bilinirler. Genel kabule göre bu burç Zodyak’ın en psişik burçlarından biridir ve genellikle okülte ilgi, çok güçlü rüyalar ve bu rüyalara dair canlı bir bellek ve güçlü bir sembolik kavrayışla göze çarparlar. Fakat fiziksel ve bilinçaltı ortamlarına yönelik bu keskin duyarlılık iki ucu keskin bir ustura gibidir. Görünürde çok basit eylemlerin altında yatan karmaşık psikolojik unsurların farkında olmak, Yengeçlerin suçluluk duymadan kendi iradelerini kullanmalarını ve ilgilerini takip etmelerini zorlaştırır. Kendileri ve başkaları üzerindeki duygusal etkilere dair bu korunmasızlık ve tereddüt, bu burcun zayıf, doğrudan sorunlar için doğrudan eylemde bulunma yeteneğinden yoksun olduğunu düşündürtmüştür.

Ayrıca bu burç bakışların üstünde toplanmasından hoşlanmaz ve dikkat merkezi olunca kendini pekiyi hissetmez. Geleneksel tanımlara göre bu burç ‘karanlık’, geceye ait ve coşkun olmayan bir burçtur. Bu tanımlamanın astrolojik temeli Yengeç takımyıldızının gökyüzünün kıyasen daha az aydınlık bir yerinde olmasından kaynaklanır. Az sayıda parlak yıldızı vardır ve genellikle nebulamsı, bulutsu bir yığın halindedir. Kadim astrologlar bu takımyıldızını enerjilerin dağıldığı bir yer olarak görmüşlerdir. Su elementiyle ilişkisi ve yönetici gezegenini Ay olması bu kadim ünü sağlamlaştırır. Su elementi plegmatik mizaçla ilişkilidir. Bu mizaç enerjilerini korumaya çalışır ve atalete yöneliktir. Ay ile ilişkisi ise tutarsızlık, akıldışı -veya yalnızca akli analizle anlaşılmak istendiğinde tuhaf görünen- bir davranışla ilişkilidir.

Bu burçla ilişkili daha olumsuz kişisel özellikler fiziksel zayıflık, tembelliğe varan bir enerji eksikliği, yöntemlerin kaotik ve organize olmamış bir biçimde uygulanması (genellikle evde ve giyim biçiminde pejmürdeliğe ve dağınıklığa sebep olur), diğer insanların anlamakta güçlük çektiği ruh halinde bir değişkenliktir. Yengeç genellikle disiplini sevmez ve yengecin içinde bir iskelet sistemi olmaması buna işaret eder. Yengecin baş etme yöntemi genellikle meselelerden kaçınmaktır. İsyancı davranışlar ve açık, doğrudan yüzleşme eğilimi pek görülmez.

Gökyüzündeki yengeç sembolizmi de Yengeçlerin hayat içinde hareket edişlerine, olaylara ve sorunlara tepkilerine dair içgörüler sunar. Yengeç Zodyak içinde geri geri yükselen çok az takımyıldızından biridir. Güneş Yengeç burcuna yaz gündönümünde (summer solstice) girer. Solstice kelimesi Güneş’in bu noktaya yaklaşırken ‘olduğu yerde duruyor’ gibi görünmesinden esinlenmiştir. Yengeç de yan yan yürüyüşüyle bilinir. Dolayısıyla Yengeç’le ilişkilendirilen hareket tuhaf bir harekettir ve bize bir tereddüt, şeylere yandan yaklaşım, önünde durana bakmadan yürüme duygusunu taşır. Bu burç sahip olduğu sezgi yeteneğine rağmen hızlı eylem ve anında tepki ile ünlü bir burç değildir. Yengeçler bir eyleme karar vermeden önce tereddüt etme eğilimindedirler. Eyleme geçildiğinde de eylemin arkasındaki mantık da çoğu zaman sarmallaşır. Kararlar başka insanların açık seçik göremedikleri bir akıl yürütmeye dayanır. Fakat dolaylı yolda düşünme konusunda gösterdikleri yetenek, sorunlara başka insanların keşfetmedikleri noktalardan yaklaşabilmelerini sağlar. Yengecin doğal sanatçı tutumu ve güçlü hayal gücü ile birleştirildiği zaman bu yandan yaklaşım gelenek dışı yaklaşımların yaratıcı bir şekilde keşfedilmesini gerçek bir yetenek olarak gören pazarlama gibi alanlarda güçlü bir kariyer imkânı sunar.

Takımyıldızının arka arka gidişi de Yengeç burcunun geçmişe ilgisini sembolize eder. Ay’ın bu burcun yönetici olması da aynı özelliği vurgular. Bu ilgi hem kişisel hem de sosyal düzeydedir. Yengeçler kişisel geçmişe, soy kütüğüne, nereden gelindiğine, ulusçuluğa, aile geleneklerini korumaya ilgi duydukları kadar tarih, geçmiş kültürler ve geleneklere karşı büyük bir saygı duyarlar. Ay tarafından yönetilen Yengeç kabile içgüdüsü ve etnik kökenlerle ilgilidir. Kendi ailesine ve çevresine karşı genellikle klan gibi yaklaşır. Yengeçlerden çok özenli anne ve baba çıkar, fakat bazen aşırı koruma, aile ilişkilerine fazla sarılma, aile birliğinin sıkılığını koruma ihtiyacına fazla bağlanma ve bazen bağları gevşetme gerektiğini görememe gibi sorunlar yaşayabilirler. Kuşkusuz Ay’ın işlevi küçükleri korumak ve beslemektir. Bu burçta anne ve baba içgüdüleri çok güçlüdür.

Öncü burçların değişken oldukları söylenir. Yengeçlerin günlük bakış açıları, duygu ve görüşleri kesinlikle değişkendir. Fakat çevrelerindeki ve temel hayat yapılarındaki değişikliklerle baş etme zorluğu çekerler ve kişisel ilişkilerde derin bir emniyet ihtiyacı hissederler. Değerli bulup sevdikleri şeylere sıkı sıkıya sarılmayı severler. Özenli, bağlı eşleri takdir edenler için harika partnerler olurlar. Eve nafaka getirmek, evde konfor sağlamak, lezzetli ve besleyici yiyecekler sunmak, güvenli ve hoş bir aile ortamı çok sevdikleri şeylerdir. Enerjileri nazik, sakin ve kırılgandır; sıcaklık, mahremiyet ve duygusal yakınlık isterler. Duygusal bağımsızlık, cinsel, ruhani ve hatta entelektüel özgürlük isteyen eşler için uygun değildirler.

Yengeçler tabiatı gereği maddeci bir burç olmasalar da, makaslarının mengene tutuşu ve kendilerine ait olarak gördükleri şeyi bırakmak istemeyişleri sadece duygusal konular için değil, maddi çıkarlar için de geçerlidir. İngilizcede yengeç anlamına gelen crab kelimesinden türetilmiş olan crabby, genelde değişken ruhsal haller için kullanılırken, aynı zamanda ‘para konusunda cimri’ anlamına da gelir. En eski metinlerde bile burcun bu özelliğinden bahsedilir. 1. asırda yaşamış olan Manilius, bu burçta doğanlar için, ‘Yakaladığını bırakmaz kar yapma becerisi vardır; Kurnaz bir doğaya sahiptir ve kendi kârını korumak için savaşmaya hazırdır.’ (Astron. 4.165) der.

İş ilişkileri alanında var olanları korumada Yengeçlerin üstüne yoktur ve duygularını işlerine karıştırmazlar. Yengeç burçlarından iyi yatırımcı ve iyi işletmeci olur. Çok parlak ve ilham verici olmasalar da azim ve sebatlarıyla eksikliklerini kapatırlar. Duygusal doğalarının yumuşaklığı dolayısıyla küçümsenen bu burcun bir gündönümü burcu olarak öncü burç olduğu ve yerini kolay kolay kimseye teslim etmeyeceği unutulmamalıdır. Hisseder hissetmez harekete geçme konusundaki tereddütleri onları üstünkörülükten, yüzeysel anlaşmalardan uzak tutar. Doğru olduğunu hissettikleri seçeneği bulmadan önce seçenekler etrafında dolanıp dururlar. Nihayet yatırım yapmaya karar verdiklerinde bunu kurnazca ve tedbirle yaparlar. Duygusal veya maddi çıkarlarının tehdit altında olduğunu hissettikleri zaman sonuna kadar savaşırlar. İroni onların gücünün arkasındaki motivasyondur. Çünkü ailelerini ve sevdiklerini koruma ihtiyacıyla harekete geçerler, sadece kendi kullanımları için zengin olmayla ilgilenmez ve kazandıklarını sevdikleriyle paylaşırlar.

Yengeç burcu onlara bakış açınıza göre çok farklı kişilikler sergileyebilen bir burçtur. Yakın ilişki kurma konusunda yavaştırlar. Yakın bir ilişki kurmadıkları müddetçe korunmasız karınlarını pek açığa çıkarmazlar. Bunun yerine bir bağsızlık duyusu yaratırlar ve dışarıdan baktığınızda gerçekte neyi değerli bulduğunu anlamanızı engelleyen sertleşmiş, nüfuz edilemez bir kabuk görürsünüz.

Gezegen Asaletleri

Ay : Kendi burcu

Jüpiter : Asalet kazanır

Mars : Gece ve gündüz üçlü yöneticisi. Ne var ki Mars Yengeç burcunda iyi değildir, onun asalet yitirdiği burçtur.

Yengeçte Zarar Gören Gezegenler

Satürn : Zarar görür

Mars : Düşer

Yön : Kuzey

Anatomi : Göğüs ve karın

Hastalık : Yengeç göğüs, karın ve meme hastalıklarına yatkındır. Bir Yatalak Haritasında (Decumbiture chart) kötü öksürükleri, zayıf mideyi ve sindirim sorunlarını işaret eder. Yengeç burcu pek sağlıklı bir burç olarak kabul edilmez.

Yerler: Deniz, ırmaklar, su göletlerine yakın yerler, çaylar, pınarlar, kuyular, hamamlar, deniz kıyıları, bataklık araziler vs. Evlerde bodrum katları, su kuyuları, banyolar ve suya yakın yerler.

Ülkeler ve Şehirler: İskoçya, Hollanda, Tunus, Cezayir, İstanbul, Venedik, Milan, Amsterdam, York, Almanyada Wittenburg, İspanyada Kadiz

Renkler: Soluk, belirsiz, zor seçilir renkler: Gri, bej, gümüş, beyaz.

Taşlar ve metaller: Taşlar ve metaller burçların değil gezegenlerin yönetimindedir. Ancak Ay’ı düşündüğümüz zaman Yengeç inci, gümüş ve kristallere yakınlık duyar.

Geleneksel Tanımlamalar:

Doğurgan: Kötü etkiler almamışsa Yengeç çocuklara eğilim gösterir ve kolay hamilelik yaşar.

Sessiz veya Kısık ses: Yengeçler dil keskinliğiyle ünlü değildir.

Ünlü Yengeçler:

Prenses Diana

Prens William

Windsor Dükü

Nelson Mandela

George Bush

John Dee

batiniler.com

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Eyl. 23, 2010 11:59 am

Yengeç ( 22 Haziran – 22 Temmuz )

Yönettiği ev: 4. Ev
Arketipler:- Anne - Tedavici- Görünmez insan- Hayal gücü- Dışa sert- İçe naif- Savunma- Güdüsel içe dönük- Geleneksel- Koleksiyoncu- Güven- Empati
Vücudumuzda temsil ettiği bölge: Göğüsler

Elementi: Su
Yönetici gezegeni: Ay
Niteliği: Öncü

“Hissediyorum!” Yengeç burcu insanını en iyi tanımlayan sözcüktür. Yengeç tipi daha evcil ve çekimserdir. Diğer burçlarla kıyaslandığında her zaman sığınacak bir yeri olsun ister. Genellikle Yengeç insanlarının çoğu evinde kendini yeterince korunmuş ve huzurlu hisseder. Kendisi ancak böyle bir güven ortamında dinlenebilir ve kendine gelir.
Çoğunlukla çevresini teselli etmeyi seven Yengeç insanı, sıcak kalpli ve güvenilirdir. Her derdi dinlemeye hazırdır ve her zaman size ikram edecek bir şeyleri vardır. Güvenli ve sıcak atmosfer yaratmakta kimse onlar kadar başarılı değildir.
Genellikle çekingen ve aynı zamanda uyumlu olmasına rağmen, yine de mecbur kaldığında diretme gücü vardır.
Eğer birine kırılmış ya da bir şeylere üzülmüşse bunu kesinlikle unutmaz. Eline geçen ilk fırsatta intikamını alır.
Yengeç insanı için ailesi ve evi çok önemlidir. Tüm dünyayı dolaşsa bile sonunda dönüp dolaşıp geleceği yer, kendini güvende hissettiği evidir.
Sıcak kalpli Yengeç burcu, herkesin üzerine bir anne şefkati ile eğilir. Teselli ve şefkat isteyen herkese, kapısı her zaman açıktır. İnsanların duygusal ihtiyaçlarını yürekten anlar ve çocuksu bir yakınlık göstererek yaklaşır.
Bazen bir çocuk gibi olan Yengeç burcu hiçbir zaman büyümek istemez. Annesini sığınacak bir liman gibi görür. Hayal dünyasına kaçar.
Bağlı olduğu kişilerin üzerine suçluluk duygusu yükleyerek onları da kendine bağlamayı becerir. Bazen kendisini beceriksiz ve bağımlı göstererek insanlara yapışır.
Kendisini korumakla yükümlü hisseden insanların elinde ne var ne yoksa alarak, onları kendine bağımlı yapar ve bu yolla kendisine minnet duygusu hissetmelerini sağlar.
Partner seçerken Yengeç insanı tamamen duyguları ile hareket eder ve kendisine ne kadar uygun olduğunu pek önemsemez. İkili ilişkilerde tek önemli faktör duygulardır. Eğer size bağlandıysa, size tüm sıcaklığını ve sevgisini verir. Yakınlık, şefkat gösterir ve bazen bunları abartır. Onsuz bir şey yapamazsınız, denediğinizde yakanıza yapışır ve sizi ne kadar sevdiğini söyler. Dikkatli davranılmazsa ilişki çok çabuk anne-çocuk ilişkisine benzeyebilir.

İş hayatında Yengeç insanı çevresindekilerin kendisini memnun hissetmesini sağlar. İnsanların evleri gibi rahat bir ortamda verimli olabileceklerini düşünür. Genellikle iş ortamında fazla beklentileri olmayan Yengeç insanı ile çalışmak kolaydır.

astroistanbul.com

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından dedo Çarş. Eyl. 29, 2010 2:05 pm

bende burcumdan ve yükselenimden şikayetçiyim öz yengeç yükselen balık ya hdi bide oglak olsaydım ne olurdu acaba.tam bi gaddar olurdum heralde hiiiiiç aglamam çok da duygusal degilimdir bu nasıl yengeçliktir anlamadım haritama baktım sadece neptün etkin. kişisel gezegenlerle karşıt açılı belki dedim mars satürn baskındır ama neptün baskın çıktı.yani tam bi su gurubuyum ama özeliklerini alınganlık dışında kendimde pek hissetmiyorum

dedo
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yengeç Domuz

Mesaj tarafından dedo Çarş. Eyl. 29, 2010 2:11 pm

ben daha çok herşeyi eleştirn herşeyde kusur bulan kolay kolay hiçbirşeyi begenmeyen birazda patavatsıs bol espirli kiritigi bol olan dalgacı bir kişiligim

dedo
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yengeç Domuz

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Eyl. 29, 2010 4:29 pm

yengeçlerin dışlarında bir kabuk vardır duygusal özelliklerini göstermezler göstermeyi de sevmezler Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Perş. Eyl. 30, 2010 11:20 am

deroş demiş ki:ben daha çok herşeyi eleştirn herşeyde kusur bulan kolay kolay hiçbirşeyi begenmeyen birazda patavatsıs bol espirli kiritigi bol olan dalgacı bir kişiligim

yay ve başak burcu etkilidir heralde
harıtana bakmadım daha Smile
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

- Similar topics