Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 402 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap8%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 8% [ 376 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap8%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 8% [ 370 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 439 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 410 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap8%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 8% [ 391 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 409 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 414 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap7%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 7% [ 347 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap7%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 7% [ 318 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 415 ]
Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_lcap9%Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt

4 posters

Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Empty Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt

Mesaj tarafından Paper Dragon Çarş. Nis. 28, 2010 10:10 am

Güçlü hırslarınız var, kendi saygınız ve değeriniz ile ilgili bir çeşit duyuya ve dünyanın sizi takdir etmesi konusunda kesin bir kararlılığa sahipsiniz. İyi belirlenmiş amaçlarınızla birlikte inanılmaz bir içgüdünüz var. Özellikle bir erkeğin doğum haritasında bu pozisyon, maddi başarıyı gösterir. Doğduğunuz yerden ve ailenizden uzakta, bağımsız olduğunuz zaman en iyi çalışmaları sergiliyorsunuz. Evinize ve annenize yakın kaldığınız sürece sorumluluklar sizi bunaltacak, belki asıl amaçlarınızı güçlendirmelerine rağmen maddi ilerlemenize engel olacaktır. Ne kadar kısa zamanda kendi başınıza kalırsanız, yükselişiniz o kadar çabuk başlayacaktır ve genellikle siz önemli bir konuma gelinceye dek sürecektir.
Siz kendi fırsatlarınızı yaratıyorsunuz. Şartların her şeklinden bir avantaj çıkarabiliyorsunuz. Zamanla sizde kurnazlığınız gelişecek ve dünya size açık bir kitap halini alacaktır. Siz sağlam, sakin, sürekli, tedbirli ve şüphecisiniz. Ekmeğinize nasıl ve hangi taratma yağ sürmeniz gerektiğini iyi biliyorsunuz. Amaçlarınıza uyduğu taktirde çok sade bir yaşam sürebilirsiniz. Hiçbir kişisel konu hırslarınızla çatışmıyor amaçlarınızdaki makine benzeri yapınızla şöhret kazanıyorsunuz.
Bu Makyavelci bir pozisyondur; sizi kalabalıkların lideri konumuna getirebilir. Kibiriniz her zaman yaratacaktır ve ilerleyen şartlara uyum sağlayamamak düşüşünüze neden olacaktır. Siz ilkelerden çok gururunuz yüzünden, batana dek gemiyi terk etmiyor, kendi değerinizin ve hakkinizin bilinciyle, küstah ve kibirli bir şekilde batmayı tercih ediyorsunuz.
Bir kadının doğum haritasmda aynı nitelikler daha az saldırganlık ve daha fazla incelik ile görülür ve aynı ilerlemeyi ve yüksek başarıyı sağlamazlar. Kısıtlamalar ve sorumluluklar sizi kuşatacak gibi gözüküyor, çünkü siz görev ve zorunluluklar konusunda güçlüsünüz, yaşamın size sunduklarına güçlü bir bağ ile bağlanıyorsunuz. Bu, genellikle erken yaşlarda zayıf karakterli bir baba ile başlayıp, sevgililer ve eş ile yaşanacak sorunlar anlamına gelmektedir.

(Astromagazin.com'dan alıntıdır.)
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Empty Geri: Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt

Mesaj tarafından Uranus Çarş. Nis. 28, 2010 3:30 pm

benim güneş satürn karem oldugunu idda ediyorum orb farkı var biraz ama bana uyuyor bu
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Nis. 28, 2010 5:09 pm

Uranus demiş ki:benim güneş satürn karem oldugunu idda ediyorum orb farkı var biraz ama bana uyuyor bu

Şimdiiii benim açısızlık düşüncemi açıklama fırsatı doğdu Wink senin güneşin 17 derece kova da iken,satürn'ün 27 derece akrep burcunda bu iki burc arasında ki gezegenlerde ki derece farkı 10 derece olmus!Karenin açının orb gücü maximum 8-9 orb olur burda epey aşmış orbu ammaaaaa Very Happy
bir durum var ki...
İki sabit burc arasında boyle konumlanma olması eski klasik astrologlardan ptolemois'e göre açı olsa da olmasa da iki burcun nıtelıgı önem tasımakta ve normalde olmayan açı var kabul edilmekte anlıycan bir gezegenın açı olması için derece değil de yerlestıgı burcların nitelıklerıne göre pozisyon alması benzer açısal enerjıyı verır dıyor adamım!
Bende öyle dusunuyorum ve sende dıyorsun ki orb açık; ama ben enerjiyi hıssedıyorum dıyorsun bu durumda hem ptoleme hemde benım düşüncem doğruluk payına sahiptir.Kısaca Pozisyonlar tarafından kare enerjisi saturn ile güneş arasında enerji aşılıyor harıtanda anlatabıldım umarım Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Çarş. Nis. 28, 2010 5:19 pm

Bir kadının doğum haritasmda aynı nitelikler daha az saldırganlık ve daha fazla incelik ile görülür ve aynı ilerlemeyi ve yüksek başarıyı sağlamazlar. Kısıtlamalar ve sorumluluklar sizi kuşatacak gibi gözüküyor, çünkü siz görev ve zorunluluklar konusunda güçlüsünüz, yaşamın size sunduklarına güçlü bir bağ ile bağlanıyorsunuz. Bu, genellikle erken yaşlarda zayıf karakterli bir baba ile başlayıp, sevgililer ve eş ile yaşanacak sorunlar anlamına gelmektedir.

vay be baba burdada karşıma çıktın ya ne diyem daha
hayatımda bi kere faydasını gördüm babamın ...o da soyadımın sultanova olması....harbi deniz kuvvetlerinde çalıştıgımda....amiralin soyadı sultanov du..bende sultanova...askerler yılışıklık etmezlerdi bu yüzden..sanarlardıki ben onun akrabasıyım mühehe....
ama şaka bi yana...bu konu zor...kaptan sende bu olayı biliyon...yani kare açı olmasa bile Ptoleme (azericede ptolemey:))) amca cuk oturtmuş...
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Nis. 28, 2010 5:24 pm

Uranus demiş ki:Bir kadının doğum haritasmda aynı nitelikler daha az saldırganlık ve daha fazla incelik ile görülür ve aynı ilerlemeyi ve yüksek başarıyı sağlamazlar. Kısıtlamalar ve sorumluluklar sizi kuşatacak gibi gözüküyor, çünkü siz görev ve zorunluluklar konusunda güçlüsünüz, yaşamın size sunduklarına güçlü bir bağ ile bağlanıyorsunuz. Bu, genellikle erken yaşlarda zayıf karakterli bir baba ile başlayıp, sevgililer ve eş ile yaşanacak sorunlar anlamına gelmektedir.

vay be baba burdada karşıma çıktın ya ne diyem daha
hayatımda bi kere faydasını gördüm babamın ...o da soyadımın sultanova olması....harbi deniz kuvvetlerinde çalıştıgımda....amiralin soyadı sultanov du..bende sultanova...askerler yılışıklık etmezlerdi bu yüzden..sanarlardıki ben onun akrabasıyım mühehe....
ama şaka bi yana...bu konu zor...kaptan sende bu olayı biliyon...yani kare açı olmasa bile Ptoleme (azericede ptolemey:))) amca cuk oturtmuş...

evet biliyorum az cok o durumlardan bahsetmiştin bana ve bende inanıyorum sende satürn güneş kare enerjisi var haritanda işte ptolomois teori de bunu taaaa bilmem kac yüzyıl önce açıklamıs anlatmıs adam ben o adama guvenıyorum mantıklı adammış valla Wink ben hala bu teoriyi kullanıyorum haa bazılarında bakıyom açı yok hemen gezegenlerin bulundugu burç nitelıklerıne bakıyorum senin gibi durumları olanlara o bahsettıgımız hangi açı artık uygunsa öyle yorumluyorum gezegenlerini bunu tavsıye ederım deneyın size zarar degıl yarar saglar yorumda Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından gamze Perş. Nis. 29, 2010 7:55 am

bendede güneş-satürün karesi var..ve malesef egoyu kısıtlayan bir konum..2.ev ve 5 evler arasında kova güneş ve boğa satürün..
ön planda olmayı sevmem pek...5.ev sahnenin önü ve ben hep arkasında olmuşumdur...bir örnek geldi aklıma resim çektiririz ya hani toplu olarak mesela bazı insanlar orda gözükmek önde olmak isterler mesela ben tam tersi kendimi ne kadar kamufle edersem o kadar iyi hissederim kendimi...(doğru bir örnek oldumu bilmiyorum ama Very Happy ) ..5.ev konularında şansız sayılırım vesselam..şans oyunları,kumar gibi çocuklar konusuda var ama ben orda görmemeye çalışıyorum ama ne kadar görmesemde malaesef satürün orda işte....
gamze
gamze
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Domuz
Lakap : Şovalye Ruhlu

Mesaj tarafından Serena Paz Tem. 04, 2010 1:15 pm

satürn, kısıtlama prensibinden ötürü bir kere her şeyden önce hayata karşı bir engellenmişlik hissi veriyor.

güneş; kişiliği, özü, özgüveni temsil ettigi için satürn darbesiyle kendini yetersiz hissetme, özgüven eksikliği ve karamsarlık gibi etkileri inkar edilemez. tabii, hangi burca bu sert açıları yaptıgı da bir hayli önemli. yengeç, balık, oğlak, akrep gibi daha içedönük burçlara satürn ters bakıyorsa karamsar dürtüler ve melankolinin altı bir parça daha çizilecektir. yay, aslan, ikizler, koç gibi burçlarda ise daha farklı çalışacaktır. mesela koçun atılganlığını bir parça frenlemek gibi.

bir jüpiter kişisi, özgüven oluşturmak, hayata güvenmek konusunda çok daha şanslıyken satürn açılılar bu işte biraz zorlanabilirler.
ancak jüpiterin özgüven duygusunun içi biraz boştur. kendine doğal olarak, doğuştan güvenir ama altyapısını o da bilmez.

oysa güneş satürn kişisi, tırmalayarak, çalışarak, kendi kendini telkin ederek, ve özgüven denen olguyu çok daha fazla sorgulayarak bu mertebeye ulaşır. evet zorlanır ama, jüpiterden çok daha kalıcı ve sağlam esaslara dayanarak yaratılan bir özgüvendir. sarsılması da çok daha zordur. Güneş & Satürn Kare Veya Karşıt Icon_smile
Serena
Serena
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Balık Manda
İş/Hobiler : astroloji, müzik, tasarım, felsefe

- Similar topics