Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Asuman DABAK EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Asuman DABAK EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Asuman DABAK EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Asuman DABAK EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 402 ]
Asuman DABAK Vote_lcap8%Asuman DABAK Vote_rcap 8% [ 376 ]
Asuman DABAK Vote_lcap8%Asuman DABAK Vote_rcap 8% [ 370 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 439 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 410 ]
Asuman DABAK Vote_lcap8%Asuman DABAK Vote_rcap 8% [ 391 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 409 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 414 ]
Asuman DABAK Vote_lcap7%Asuman DABAK Vote_rcap 7% [ 347 ]
Asuman DABAK Vote_lcap7%Asuman DABAK Vote_rcap 7% [ 318 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 415 ]
Asuman DABAK Vote_lcap9%Asuman DABAK Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

Asuman DABAK

Asuman DABAK Empty Asuman DABAK

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Nis. 10, 2010 6:36 am

Röportaj - Asuman DABAK

--------------------------------------------------------------------------------

Doğum Tarihi : 1 Şubat 1970

Öz burcu : Kova, Yükselen burcu : Yay

Marsın Koç burcunda. Bu sana bitmeyen bir enerji veriyor. Güneş Venüs kavuşumu da sanatçılığını bize haber veriyor. İç dünyanı sanata yansıtıyorsun. Her ne kadar seni son zamanlarda televizyonda yoğun bir şekilde görsek de aslında Tiyatrocusun.

--------------------------------------------------------------------------------

Oğuzhan Ceyhan :1 Şubat 1970 doğumlu , Yükseleni Yay, Ayı Akrepte bir Kova burcusun. Neşelisin, sürekli gülüyorsun. Hareketli ve çok enerjiksin.

Asuman Dabak :Doğru, arkadaşlarım arasında ismim Atom karıncadır.

Oğuzhan Ceyhan :Tabii bu doğal. Marsın Koç burcunda. Bu sana bitmeyen bir enerji veriyor. Güneş Venüs kavuşumu da sanatçılığını bize haber veriyor. İç dünyanı sanata yansıtıyorsun. Her ne kadar seni son zamanlarda televizyonda yoğun bir şekilde görsek de aslında Tiyatrocusun. Bize biraz tiyatro hayatından ve başlangıcından bahseder misin. ?

Asuman Dabak :Tiyatro ilkokul 5. sınıf okul müsamereleri ile başladı. Sonra Belediye tiyatrosunun kurslarına ve oyunlarına katıldım. Tiyatroyu çok istedim. Ancak ailem hiç arzu etmedi. Hatta Tiyatroya meslek gözüyle bakmıyorlardı. Ben de Turizm Otelcilik okudum. Ve diplomamı götürüp, aileme, buyurun bunu sizin için aldım dedim.

Oğuzhan Ceyhan :Tabii Yükselen Yay olarak hayatında turizmin olması çok normal.

Asuman Dabak :1994 yılında İstanbul’ a geldim. Buraya taşındığımı ailem 3 ay sonra öğrendi.

Oğuzhan Ceyhan :Uranüs etkileri ile çok kesin ve kararlı bir yapın var. Hayatının yönünü çok kolay değiştirirsin.

Asuman Dabak : Evet her şey çok hızlı oldu. Gelince hemen bir turizm acentasında rehberlik görevime başladım. Sonra Bahçelievler belediyesinin tiyatrosunda 5 yıl çocuk ve büyük oyunlarında oynadım. Aykut Oral ve Murat Kuriz ile tanıştım. Gurbetçilerde konuk oyuncu olarak yer aldım. Bu sırada rehberlik devam etti. Dublaj yaptım. Tiyatro dersi aldım ve kurslara katıldım. Türker İnanoğlu’ nun tüm dizilerinde konuk oyuncu olarak oynadım. Sonra Tatlı Hayat ile bir çıkış yaşadım. Menekşe karakterini çok seviyorum. Bu dizi bir okul gibiydi. İyi oyuncu olabilmek zor zanaat. Geçen yıl Asuman Dabak Tiyatrosunu kurdum. Şu anda İtirazım Var isimli programıma televizyonda devam ediyorum.

Oğuzhan Ceyhan : Sen sanatı sanat için yapanlardansın.

Asuman Dabak : Evet kesinlikle.

Oğuzhan Ceyhan : Kova burcu, temsil ettiği sosyal toplum ve sorumluluk bilinci ile sosyal içerikli programlar yapman çok doğal.

Asuman Dabak : Zaten İtirazım var da sosyal içerikli bir program. Ve gerçek hikayeler var. Hiçbir şey güllük gülistanlık değil. Büyük acılar var. Bu program ile insanları kendileri ile yüzleştirmeye çalışıyorum. Töre cinayetleri veya kan davaları gibi konularda canlandırma yapıyoruz. Sadece reyting kaygıları için insanları bu konulara alet edemeyiz. İncitmeden ve canlandırmalar ile anlatmaya çalışıyoruz.

Oğuzhan Ceyhan :Sizde yoğun toplumsal kaygılar var. Toplum hayatı ve sosyal olaylar sizi çok ilgilendiriyor. Ay Akrepte ve 29 derecede. Örtülü konuları ve gizli olayları merak eder ve onlara çekilirsin.

Asuman Dabak :Ben herkesin bu dünyaya bir görev ile geldiğini düşünüyorum. Hepimizin bir rolü var. Bu rolü gerçekleştirmek gerekli. Tiyatro da böyle değil mi...Hayatta bir tiyatro.

Oğuzhan Ceyhan :Tiyatroda yarattığın karakterler ile ne kadar bütünleşiyorsun. Sahne sonrası onları terk edebiliyor musun ?

Asuman Dabak :Tabii buna mecburuz. Çok fazla karakter canlandırıyor ve sürekli değişim geçiriyoruz. Setten çıkınca hemen unutuyoruz. Kimlikten kimliğe girmek zor ve yorucu bir iş. Bazen bakıyorum da günün ilginç saatlerinde, bana ait olmayan kimliklerde ve kostümler içinde kendimi dışardan görüyorum. Bu çok ilginç bir his. Rol almak ilginç bir deneyim. Ama çok güzel.

Oğuzhan Ceyhan :Horoskopuna göre, ileride sanatsal olarak eğitmenlik yapacağın görünüyor.

Asuman Dabak :Bu doğru, çok istiyorum zaten.

Oğuzhan Ceyhan :Türk Tiyatrosu hakkında ne düşünüyorsun ?

Asuman Dabak : Dünyada da , Türkiye’ de de bir Tiyatro krizi yaşanıyor. Ancak hiçbiri Türkiye’ deki gibi değil. İsmini vermeyeyim. “Papaz Kaçtı” oyunu için turnedeydik. Oyun bir Vodvil. İsmi lazım değil, bazı şehirlere gidemedik. İstemeyiz biz öyle “Papazlı mapazlı oyun” dediler. !!!!! ??? Dolayısı ile şaşkınım. Duyduklarıma inanamıyorum.

Oğuzhan Ceyhan :Tiyatro izleyicisi için ne düşünüyorsun ?

Asuman Dabak :Tiyatro izleyicisi giderek yaşlanıyor. Gençler tiyatroya gelmiyorlar. Genç izleyicilere cazip gelen başka şeyler var. Televizyon, sinema. Bunlar daha çok çekiyor onları.

Oğuzhan Ceyhan :Okullar ile aranız nasıl ?

Asuman Dabak :Çok iyi. En azından onlar ile görüşebiliyoruz. Onlar geliyorlar. Biz de onlara gidiyoruz.

Oğuzhan Ceyhan :Eğitim izleyici için de çok önemli.

Asuman Dabak :Tabii ki öyle, ancak biz bayrağı kime bırakacağız bilmiyorum. Tiyatro ile geçim sağlamak şu an mümkün değil. Magazinler alıp başını gitmiş. Televizyon kültürel programlara yeterince yer vermiyor. Duyurular az. Sanat programları desteklenmiyor. Mesela ödüller alınıyor ama gazetelerde küçücük haberler çıkıyor. Medya desteğine çok ihtiyacımız var. Medyanın desteği bizim için alkış kadar değerli ve önemli. Pek çok tiyatro sahnesi kapanıyor. Eğlencenin olduğu yerde insan bol. Aileler de tiyatroyu meslek olarak görmüyorlar.

Oğuzhan Ceyhan :Peki biraz oyunlarından ve tiyatrondan bahsedelim. Okuyucular seni nerede bulabilirler ?

Asuman Dabak :Şu anda “Bu oyun başka oyun” isimli bir oyunumuzu sahneliyoruz. Haldun Dormen yönetti. Profilo İş Merkezinde Mecidiyeköydeyiz. Her Pazar 15:00 ve 18:30 ile Pazartesi 20:30 ‘ da herkesi beklerim.

Oğuzhan Ceyhan :Sırada Astrolojik olarak başka bir oyun daha var görünüyor.

Asuman Dabak :Evet tabii ki var. Şahane Düğün isimli oyuna başlayacağız. Yine Haldun Dormen yönetti. 24 Şubattan itibaren başlıyoruz.

Oğuzhan Ceyhan :24 Şubatta yapmanızı tavsiye etmem. Güneş Satürn Karesi var. Güneş tutulması ile birlikte istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Çok emek sarfetmişsinizdir. Yazık olur. 2 Mart Pazar çok daha iyi bir gün. Biraz daha bekleyin derim. Zaten Merkür retrosu biraz gecikmelere neden olabilir. 21 Şubat Ay tutulması senin maddi kayıplar evinde. Zorlanacağın bir projeye adım atmana neden olacak etkiler getiriyor. 10 Mart yeni ayından destek olarak 2 Mart’ ta açman daha iyi olur. Bu yıl zaten yeni bir atağa geçiyorsun. Hayatın farklı lezzetleri ortaya çıkacak. Hatta uzun metrajlı film teklifleri alacaksın. Daha önce bir film deneyimin oldu. Ferhan Şensoy ile birlikte.

Asuman Dabak :Evet “Şans kapıyı kırınca”. Kübada çektik. Hatta bu vesile ile Vural Öger’e teşekkür etmek istiyorum. Bir turizmci olarak çok büyük maddi desteklerde bulundu. Bizim bu tip müteşebbislere ihtiyacımız var. Çok eğlenceli bir filmdi. Türk sineması için dünyanın öbür ucunda çekilmiş bir filmdi ve benim ilk başrolümdü. Pariste müzikleri yapıldı. Avrupai bir film oldu. Ekip çok iyiydi. Ferhan Şensoy, Zeki Alasya, Rasim Öztekin.

Oğuzhan Ceyhan :Dahası da geliyor. 29 Mart, 21 Mayıs ve 13 Kasım yeni projeler için senin adına önemli tarihler. 10 Mayıs dolunayı tiyatro, televizyon ve reklamlar için bir aktivasyon getirecektir. Eylülden itibaren ve 1 Kasımdan sonra uzun metrajlı film projeleri gündeme gelecektir. Ay Akrepte bu film politik bir film olabilir.

Asuman Dabak :Yaşasın. Ne kadar güzel.

Oğuzhan Ceyhan :Astrolojiye nasıl bakıyorsun.?

Asuman Dabak :Her zaman Astrolojiye ilgim oldu. Oldum olası inandım.

Oğuzhan Ceyhan :Siz bir Kova’sınız. Bu çok doğal.

Asuman Dabak :Hatta iyi ki var diye düşünüyorum. İnsanların tedbir almasını sağlıyor. Biz nasıl prova yapıp sahneye çıkıyorsak, Astroloji de hayat sınavına girmeden prova yapmak, sorulara hazırlanmak gibi.

Oğuzhan Ceyhan :Ne yazık ki, insanlar doğal döngülerden uzaklaşıp çiçeği ya da kuşu görmeden yaşıyor. Doğa aynı zamanda büyük bir habercidir. Doğayı ve bunların döngülerini inceleyen Astroloji aslında çok iyi bir destek. AstrologyAnalyst ‘ i 1 yıldır kullanıyorsun. Ne diyeceksin. Bu arada şimdi gunlukyorum.com ‘ da açıldı.

Asuman Dabak :Süper. Alışkanlık oldu. Her sabah SMS ‘ ime bakmak istiyorum. Çok hoş bir duygu. Çünkü her gün günün özetini veren bir haber geliyor. İnanılmaz ve ilginç. Çünkü bazı gün arabanıza dikkat edin dediği günler oluyor. O gün mutlaka arabamın başına bir şey geliyor. Bir gün banka işlemlerine dikkat, sorunlar çıkabilir diyor. Bankadan sorun var diye haber geliyor.

Oğuzhan Ceyhan :Teşekkürler, elimizden geleni yapıyoruz. Şimdi de gunlukyorum.com aynı şekilde devam ediyor. Peki gel tiyatroya dönelim . Gençlere neler tavsiye ediyorsun.
Asuman Dabak :
Aşk olmadan olmuyor. Eğer içlerinde tiyatro aşkları varsa, yakamıza yapışsınlar. Tiyatrodan vazgeçmesinler. Tiyatro insanı insanla anlatan tek dal. Tiyatrodan öğrenecek çok şey var. Bir kere her meslek’ in içinde bulunan insanın kendini bu konuda eğitmesi gerekli. Çünkü iletişim kuruyoruz. Tiyatroda vücut dili öğreniyorsun. El kol hareketlerimiz, konuşma tarzımız, ifade şekillerimiz, mimiklerimiz, kendimizi sunuşumuz. Tiyatro ve tiyatro eğitimi ile çok şey öğrenebilirsiniz.

Oğuzhan Ceyhan :Peki ailelere ne söyleyebilirsin. Ve şimdi ailen ne diyor ?

Asuman Dabak :Aileler tiyatroyu bir meslek olarak görmeliler. Şimdi ailem çok mutlu. İyi ki bizi dinlememişsin diyorlar.

Oğuzhan Ceyhan :Ev yaşamında nasıl bir Asuman Dabak var acaba. Bence ayıcıklı terliklerinle, evde yemek yapmaktan çok hoşlanan bir Asuman Dabak olmalı.

Asuman Dabak :Aynen öyle. Ayıcıklı terliklerim var. Bir kedim ve başucumda her zaman 2 veya 3 kitap tutuyorum. Her zaman birden fazla sayıda kitabı bir arada okurum.

Oğuzhan Ceyhan :Aynı zamanda çok da neşelisin. Evde de böylesin. Ve çok güzel ve ilginç yemek ve tatlılar yaparsın. Özel ekmekler yaparsın. Sen süper bir aşçısın. Aynı zamanda dansı da seviyorsun.

Asuman Dabak :Evet hepsi doğru. Çok iyi yemek yaparım. Cevizli ekmek mesela. Dansı da severim. Samba ve bolero dersleri aldım.

Oğuzhan Ceyhan :Peki bir ara çok önemli ve ölümcül bir hastalığı, kanseri atlattın. 29 Derece Akrepte Ay’ın var. Bu geçirdiğin hastalığı haber veriyor zaten. Bu konuda okuyuculara bir şeyler söylemek ister misin ?

Asuman Dabak :Hayatla bağlarını koparmasınlar. Her zaman mutlu olacakları yerlerde bulunsunlar. Huzursuzluklardan kaçsınlar. Mutluluğa ve sevince odaklanmaları çok önemli. Benim işimin sırrı ve neşem samimiyetten geçiyor. Eğer başarılı ve mutlu isem, samimi olduğum içindir. İşin sırrı samimiyet. İnsan her zaman kendi olmalı. Aksi halde kişilik ve tavırlar insanın üzerinde yama gibi duruyor.

Oğuzhan Ceyhan :Akşam okuyucuları ile birlikte olduğun için teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşeceğiz.

Asuman Dabak :Ben teşekkür ederim. Keyifli bir sohbet oldu.

(Saygımla) Alıntı: Oguzhan Ceyhan.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com