Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Koç Burcu (21mart-19nisan) EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 402 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap8%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 8% [ 376 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap8%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 8% [ 370 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 439 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 410 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap8%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 8% [ 391 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 409 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 414 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap7%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 7% [ 347 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap7%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 7% [ 318 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 415 ]
Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_lcap9%Koç Burcu (21mart-19nisan) Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

Koç Burcu (21mart-19nisan)

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Koç Burcu (21mart-19nisan) Empty Koç Burcu (21mart-19nisan)

Mesaj tarafından Uranus Perş. Ara. 25, 2008 8:09 pm

KOÇ

Gezegen : Mars Grup : Ateş

Uğurlu Renk : Ateş kırmızısı Uğurlu Sayı : 9

Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut Uğurlu Gün : Salı

Koç Burcu Genel Özellikler

Koç burcu yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Çekingenlik duygusu ona yabancıdır. Koç burcunun başlıca niteliği, her zaman kesin olmasa da olumlu bir zeka düzeyi ve yüksek beyin kapasitesi göstermesidir. Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret edemez.uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder.

Hayat onlar için heyacanlı bir maceradır. Her yönüyle hayatin tadini çikarmak isterler. Bazilari koçta bencillik niteliklerinin fazla olduğunu düşünürler. Çünkü o, başkalarinin kendi hakkinda ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanip onaylanmadiğini öğrenmeye çalişmaz. Başkalarinin onu bildiğinden şaşirtmasina izin vermez. Koç yaşamin her aninda daima bir meydan okuma davranişlari gösterir.

Koç kendini sinirlanmiş ve başarisi engellenmiş hissettiği anda, koçun içindeki savaşçi tabiat birdenbire canlanir. Bir koça birşeyi beğendirmek zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte koçun yardimseverliğini reddettiğinizde karşinizda yaralanmiş ve hayal kirikliğina uğramiş bir insan bulursunuz. Çünkü aldirmaz görünmesine rağmen o, aşiri derecede hassas ve duygusaldir. Paylaşma ve yardim teklifinin reddi durumunda tepkisi depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kizgin bir hava içine sokar.

Koçlar ivir zivir ile uğraşmayi başkalarina birakir. Devamli yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastiramazlar. Aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açiklik ve dürüstlükleriyle arasira diğer insanlari yaralarlar. Aslinda yaralama düşüncesi akillarindan bile geçmez

Koç Burcu Kadını
Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı,atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.

Koç Burcu Erkeği
Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır.Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Koç Burcu (21mart-19nisan) Empty Geri: Koç Burcu (21mart-19nisan)

Mesaj tarafından Uranus Perş. Ocak 29, 2009 7:10 pm

21 Mart - 20 Nisan

Grubu: Ateş, pozitif
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu taşı: Pırlanta, Ametist, Agat, Sitrin
Uğurlu renkleri: Ateş kırmızısı, Nar çiçeği, Al
Uğurlu çiçekleri: Lale, Gelincik, Papatya
Uğurlu kokuları: Manolya, Lavanta çiçeği, ıtır
Uğurlu müzik: Hızlı ve tempolu parçalar, Marşlar
Belirgin özelliği: Cesaret
Negatif yönü: Acelecilik
İsteği: Liderlik
Anlaştığı burçlar: Aslan, Yay
Anlaşamadığı burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Kariyerine yardımcı olacak burç: Oğlak
Duygusal açıdan destekçi burç: Yengeç
Maddi açıdan en yardımcı burç: Boğa
Evlilik için uygun burç: Terazi

ÖZELLİKLERİ

Koç burçların ilkidir. Koç doğumu temsil eder. Koçlar hareketli ve enerjik olurlar. İnsanın silahını elinden alan saflık, aynı zamanda Koç insanının korkusuzluğunun nedenidir. Koç'da art niyet ve kötü düşünce yoktur. Yaşamı boyunca da bu durum böyle devam eder. Kendisinde oluşmuş kuşkular, bir kimsenin kendisine iyi davranmasıyla hemen ortadan kaybolur. Hayalcidir, ama kendi hayalleri, bir başkasının yıkımını gerektirmeyen ve zarar vermeyen hayallerdir.

Bu burcun insanları iler ki yıllarda çapkın, yaşamayı seven, canlı ve aktif olurlar. Koç erkeği asidir. Düşünceleriyle yaşam tarzları uyumludur. Yaratıcı, pratik ve meraklıdırlar. Girişimci ve serüven peşindedirler. Kendilerini pratikleriyle kanıtlamak isterler. Ne istediklerini bilirler ve peşinden koşarlar. Sabırsızdırlar, nasihat dinlemekten hoşlanmazlar. Bu nedenle zaman zaman zor durumda kalırlar.

Yeni şeylere başlamaya bayılırlar. Fırsatları değerlendirirler. Yaptıklarının başkaları tarafından onaylanması onlar için önemlidir. Çabuk saldırıya geçerler. Patavatsızca ve kavga edercesine konuşurlar. Anlattıklarının dinleyiciye çekici gelmesi için hayal güçleri ile olaya renk katarlar. Kıyaslanmaktan nefret ederler. Olaylar istedikleri biçimde gelişmezse uzlaşmaz olurlar.

Söz sahibi olmak için güç kullanabilirler. Kendilerini yeterince özgür hissediyorlarsa, ilişkilerinde uyumlu davranırlar. Bu burçta doğanlar, her şeyi daha hızlı kavradıklarından çabuk öğrenirler. Espri anlayışları gelişmiştir. Hiç olmadık yerlerde herkesi güldürürler. Cinsel çekiciliklerini göstermeyi severler. Koç erkeğini güzellik ve çaresizlik çeker. Onu etkilemenin en iyi yolu, şımartmaktır. Eleştiriye karşı alerjik bir kişiliği vardır. Direkt davranılmayı sever.

Koç burcu kadınının üstesinden gelmek zordur. Mesafeli, soğuk ve antipatik görünerek, erkeklerden hoşlanmadığı izlenimi uyandırabilir. Her zaman farklı biri olduğunu bilir, asi biridir. Koç kızı dürüst bir nedene dayanıyorsa, sizi kendisine kompliman yapmaya zorlayacaktır. Bitmek bilmeyen tezcanlılığı harekete geçmesi için yeterlidir.

Rol yapmayı sever. Atletik ve entelektüel tipleri çekici bulur. Seksüel açıdan kontrolü elden bırakmak istemezler. Koç kadınları şarap gibidir. Bu burcun anne ve babaları önce hep "ben" dedikleri için çocukları için de böyle düşünürler. Çocuklarının üstlerine fazla titrerler ve başarılı olmaları için baskı yaparlar.

Bu burçta doğan çocuklar enerji doludurlar. Disipline karşı gelirler, ama oyun arkadaşları içerisinde daima liderliği ele geçirmeye çalışırlar. Ders çalışmak için yeterli sabırları yoktur. Bu yüzden kendilerini oyuna kaptırırlar. Fakat çalışmanın pratik yolunu buldukları zaman enerjileri onlara yardımcı olur.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

En egoist burçtur. Daima doğruyu o bilir, onun yaptıkları, düşündükleri, sözleri doğrudur. Onun izinden gidilmelidir. O, her şeyde, her zaman ilk ve önder olmak için vardır. Lider olmak en başta gelen arzusudur. Bulunduğu şartlar içinde bir şekilde önder olmayı başarır. Evinde, arkadaşları arasında, işinde, okulda, bir eylemin başlamasında veya bir toplumda.

Son derece aktif, hareketli olup istekleri çok güçlüdür. Aceleci olduğu için dikkatsizdir. Çabuk eyleme geçer.

Pratik bir zekası vardır. Kolayca kavrar. Çabuk sonuca gider. Başarılı olma hırsı ve çabası güçlüdür. Böylece hep önde dikkat çekici olmalıdır. Çabuk ilgilenir, çabuk bıkar.

Düşündüğünü hemen uygulamak ister. Aksi halde onun hükmü geçer çünkü yeni düşünceler gündemdedir. Bu onu maymun iştahlı gibi gösterir. Aslında o sürekli yenilik peşindedir. Fakat bu sabırsızlık ve dikkatsizlik yüzünden pek çok önemli noktaları kaçırdığının farkında değildir. Zaten başkalarının fikirlerine pek önem vermez.

Dinler gibi görünür ama dinlemiyordur. Arkasını dönüp kendi fikrini uygular. Doğru bildiğinden o kadar emindir ki, ben giderim, herkes benim peşimden gelsin der. Dönüp de arkasını kontrol bile etmez. Yani sorumluluk almaz.

Hiçbir şeyi kendi hatası olarak görmez. Başkalarına yükler. İşler istediği gibi gitmezse hıncını başkalarından çıkarır. Kısaca hayata bakışı sadece kendi bakış kapasitesi içindedir. Başkalarının gözünden bakmayı beceremez.

Neşeli, canlı, hayat dolu ve cömerttir. Yaşlanmayı asla kabul etmez. Onun için geçmiş değil şu an vardır. Spor yapmaya ve devamlı hareketli olmağa özen gösterir. Enerjisini ancak böyle kullanabilir. Onun için bedensel hareket de en az fikirsel hareket kadar önemlidir. Bu yüzden bedensel sorunları olmamalıdır. Olursa da onları bir an evvel halletmeye çalışır. Hasta olmaktan hoşlanmaz ve hasta olduğunu da kabul etmez. Ayağa kalkmak için iyice iyileşmeyi bekleyemez.

Düşünmeden hemen tepki gösterir. Çabuk öfkelenir. Kavgaya hemen hazırdırlar. Tepesi attı mı gözü bir şey görmez. Ama kinci değildir. İçi dışı birdir. İkiyüzlülük yapmaz. Kendi gibi başkalarını da kolayca eyleme geçirir. Açık, net ve kısa yoldan gittikleri için ayrıntılar içinde kaybolmadan sorunlara çözüm bulabilirler. Cesaretli ve teşvik edici oluşları insana güç verir, ancak sürekli "ben" demeleri insanı bıktırır...

Aşkta ihtiraslı ve oldukça da kıskançtır. Aradığını bulmuşsa sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olur. Sevilmek onu daha başarılı ve çekici yapar. Kazak erkekliği asla elden bırakmaz. Macera, özgürlük, risklere girmek, etrafa meydan okumak, rekabet gibi heyecanlardan çok hoşlanır.

Sezgi gücü çok kuvvetlidir. Bu onlarda bazı korkulara ve zanlara sebep olur. Özellikle ölümden çok korkarlar ama belli etmezler. Her ne kadar atıp tutsalar da, vurdumduymaz gibi davransalar da içlerinde bu korkuyu taşırlar.

Koç çocukları çok soru sorarlar. Her şeyi iyi öğrenmek isterler. Üstünkörü cevaplardan tatmin olmazlar. Tekrar tekrar sorarlar. Koç kadınları erkeklerle arkadaşlık etmeyi daha çok severler.

Bilimsel konulara ilgi duyar. Ama ben bilirimcilikleri yüzünden pek çok fırsatı ve faydalı konuları kaçırırlar.

Sabırlı ve sebatkar olmayı, düşünerek hareket etmeği; benden başkalarının da doğru bildikleri şeyler vardır diyebilmeyi; ve at gözlüklerini çıkarabilmeği öğrenmelidir.
KAYNAK: MAXİMUMBİLGİ
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 5:57 pm

Bişi sormak istiyorum arkadaşlar Koç burcu 21 Mart 20 Nisanmı
yoksa 21 Mart 19 Nisanmı heryerde farklı tarih yazıyo hangisi doğru olan acaba ?
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 6:14 pm

nezuka demiş ki:Bişi sormak istiyorum arkadaşlar Koç burcu 21 Mart 20 Nisanmı
yoksa 21 Mart 19 Nisanmı heryerde farklı tarih yazıyo hangisi doğru olan acaba ?

İkisi de doğru!Bazı yıllar da güneş koç burcundan hızla geçiyor bu yüzden bazı 20 nisan doğumlular Boğa burcunda güneş geçmişken doğmuş oluyor örneğin 1984 yılı doğan 20 nisan doğumlular!Onlar Güneşleri Boğa burcunda iken doğmuş kimseler ama git sor onlara hemen koç burcuyuz derler Very Happy bunu anlamanın en sağlam yolu doğum haritası çıkarmaktır başka şekilde emin olunamaz!

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 7:23 pm

Seals demiş ki:

İkisi de doğru!Bazı yıllar da güneş koç burcundan hızla geçiyor bu yüzden bazı 20 nisan doğumlular Boğa burcunda güneş geçmişken doğmuş oluyor örneğin 1984 yılı doğan 20 nisan doğumlular!Onlar Güneşleri Boğa burcunda iken doğmuş kimseler ama git sor onlara hemen koç burcuyuz derler Very Happy bunu anlamanın en sağlam yolu doğum haritası çıkarmaktır başka şekilde emin olunamaz!

ben koçum dimi seals 19.04.83 Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_lol
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 8:34 pm

nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

Sende böyle bir sorun yok 29.41 derece ile güneş Koç burcunda iken doğmuşsun sitede de zaten haritan var ordanda net şekilde güneşin burcunu harita gösteriyor;)

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 9:20 pm

Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

Sende böyle bir sorun yok 29.41 derece ile güneş Koç burcunda iken doğmuşsun sitede de zaten haritan var ordanda net şekilde güneşin burcunu harita gösteriyor;)

Sağol unutmuşum haritayı bu arada Seals ödüm patladı ilk siteyi açtımya şu sarışın adam çıktı Allahım buda kimdur dedim ne bu sarı çıyan gibi yahu Koç Burcu (21mart-19nisan) Affraid
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 9:26 pm

nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

Sağol unutmuşum haritayı bu arada Seals ödüm patladı ilk siteyi açtımya şu sarışın adam çıktı Allahım buda kimdur dedim ne bu sarı çıyan gibi yahu Koç Burcu (21mart-19nisan) Affraid

ahahha Very Happy sen esmermisin ? niye öyle diyon yaw sarışın insan olmaz mı çıyan ettin dakkasında adamcağızı Very Happy usta o usta saygıdan koyduk profile bugun onun günü Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 9:29 pm

Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

ahahha Very Happy sen esmermisin ? niye öyle diyon yaw sarışın insan olmaz mı çıyan ettin dakkasında adamcağızı Very Happy usta o usta saygıdan koyduk profile bugun onun günü Smile

sabahleyin kara adam (esmer) vardıya eheeee şimdi birden bunu görünce dedim ne oluyoruz yanlış siteyemi girdim dedim gözlerim kamaştı resmen Koç Burcu (21mart-19nisan) Affraid Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin

ben buğday tenliyim ve sarışınları ve renkli insanları sevmem zaten bigün öyle dedim tam büyük konuştum dakikasına başıma geldi istersen anlatayımmm Smile
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 9:41 pm

Güneş, burç takımyıldızlarının dizildiği ekliptik çizgisindeki yolculuğunu yaklaşık otuzar günlük 12 dilimlide tamamlar. Bir insan, bu otuzar derecelik dilimlerin kesiştiği bölümde, diğer bir deyimle otuzar günlük burç dilimlerinin ilk yada son gününde doğmuşsa, sınırda doğmuş kabul edilir. Zira bu noktalar, güneşin bir burçtan diğer burca girişinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle farklı burçları karşılayabilmektedir. Ayrıca günlük, hatta saatlik farklar, insan karakterinde, bulunduğu burcun özelliklerini kesin olarak taşımasını engellemektedir.

Bu nedenledir ki sınırda doğanlarda, zaman zaman iki burç karakteri arasındaki gidiş gelişler veya her iki burçtandı özellik taşıma durumu gözlenmektedir.

Örneğin 22 haziranda doğan bir insan uzun süre ikizler özelliği gösterdikten sonra bir anda Yengeç karakterine bürünebilmekte, aradan bir süre geççikten sonra yeniden ikizler haline gelebilmektedir. Sınırda doğanlar için bu durum önemli bir problem oluşturmasa da, onunla birlikte yaşayanlar için bu geliş gidişler şok etkisi yapabilmekte, nasıl davranacaklarını karar vermelerini engelleye bilmektedir.

Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 9:44 pm

Uranus demiş ki: Güneş, burç takımyıldızlarının dizildiği ekliptik çizgisindeki yolculuğunu yaklaşık otuzar günlük 12 dilimlide tamamlar. Bir insan, bu otuzar derecelik dilimlerin kesiştiği bölümde, diğer bir deyimle otuzar günlük burç dilimlerinin ilk yada son gününde doğmuşsa, sınırda doğmuş kabul edilir. Zira bu noktalar, güneşin bir burçtan diğer burca girişinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle farklı burçları karşılayabilmektedir. Ayrıca günlük, hatta saatlik farklar, insan karakterinde, bulunduğu burcun özelliklerini kesin olarak taşımasını engellemektedir.

Bu nedenledir ki sınırda doğanlarda, zaman zaman iki burç karakteri arasındaki gidiş gelişler veya her iki burçtandı özellik taşıma durumu gözlenmektedir.

Örneğin 22 haziranda doğan bir insan uzun süre ikizler özelliği gösterdikten sonra bir anda Yengeç karakterine bürünebilmekte, aradan bir süre geççikten sonra yeniden ikizler haline gelebilmektedir. Sınırda doğanlar için bu durum önemli bir problem oluşturmasa da, onunla birlikte yaşayanlar için bu geliş gidişler şok etkisi yapabilmekte, nasıl davranacaklarını karar vermelerini engelleye bilmektedir.

Uranüscüm bende yok dimi gel git sınırım ama seals dereceme bile baktı
ben koçum ya koçum bence Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_cool
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 9:48 pm

nezuka demiş ki:
Uranus demiş ki: Güneş, burç takımyıldızlarının dizildiği ekliptik çizgisindeki yolculuğunu yaklaşık otuzar günlük 12 dilimlide tamamlar. Bir insan, bu otuzar derecelik dilimlerin kesiştiği bölümde, diğer bir deyimle otuzar günlük burç dilimlerinin ilk yada son gününde doğmuşsa, sınırda doğmuş kabul edilir. Zira bu noktalar, güneşin bir burçtan diğer burca girişinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle farklı burçları karşılayabilmektedir. Ayrıca günlük, hatta saatlik farklar, insan karakterinde, bulunduğu burcun özelliklerini kesin olarak taşımasını engellemektedir.

kaptanımın lafına laf demem nezuka ama kişisel düşüncemdir ki
sınırda dogmak etki eder
felsefik yaklaşırsak olaya şöyle açıdan ki,
Mesela güneş hareket ediyor ve koçun son derecelerine giriyor ozaman azcık bogayıda aydınlatmaya başlıyor....
ister istemez güneş aydınlatır burcun yıldızlarını (gökyüzünde)enerjisini açıga çıkarır....
ve tam sınırda dogan insan her iki burcdan nasibini alır
tabiki genel koç olacaksın ama bir yerde bogadan etkileride illaki almışsındır diyorum
kişisel düşüncem
bu konuda çok makale araştırdım....hep bu konu kafamı kurcaladı
ve sınırda dogan insanları incelemeye çalışıyorum allahtan etrafımda bi sürü var
kova ve balık arasında kalanlar en çok tanıdıklarım
hatta ben söylerimki 2-3 gün farkı bile sınır sayılıyor....
sevgiler.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 9:54 pm

nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

sabahleyin kara adam (esmer) vardıya eheeee şimdi birden bunu görünce dedim ne oluyoruz yanlış siteyemi girdim dedim gözlerim kamaştı resmen Koç Burcu (21mart-19nisan) Affraid Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin

ben buğday tenliyim ve sarışınları ve renkli insanları sevmem zaten bigün öyle dedim tam büyük konuştum dakikasına başıma geldi istersen anlatayımmm Smile

ahhaha Anlatınız hanfendi geveze FM de her zaman böyle lakırdıya sohbete kapı açıktır Very Happy

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 10:00 pm

Uranus demiş ki:
nezuka demiş ki:

kaptanımın lafına laf demem nezuka ama kişisel düşüncemdir ki
sınırda dogmak etki eder
felsefik yaklaşırsak olaya şöyle açıdan ki,
Mesela güneş hareket ediyor ve koçun son derecelerine giriyor ozaman azcık bogayıda aydınlatmaya başlıyor....
ister istemez güneş aydınlatır burcun yıldızlarını (gökyüzünde)enerjisini açıga çıkarır....
ve tam sınırda dogan insan her iki burcdan nasibini alır
tabiki genel koç olacaksın ama bir yerde bogadan etkileride illaki almışsındır diyorum
kişisel düşüncem
bu konuda çok makale araştırdım....hep bu konu kafamı kurcaladı
ve sınırda dogan insanları incelemeye çalışıyorum allahtan etrafımda bi sürü var
kova ve balık arasında kalanlar en çok tanıdıklarım
hatta ben söylerimki 2-3 gün farkı bile sınır sayılıyor....
sevgiler.

Seals imdaaaattt zorla boğa oluyorum galiba ben koçum dimi
Uranüscüm teşekkür ederim yorumun için ayrıca kaptanındanda korkmana gerek yok ben varım senin arkanda (bak nasıl koçluğumu ortaya çıkarıyorum ) Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_lol
peki kesin hangi burç olduğu anlaşılmıyomu acaba..? evden veya konumlardan ?
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 10:01 pm

kaptandan korkmak degil saygı duymak derler....
bana ilk olarak dogum harıtamı kaptan çıkardı haberin olsun....
başım sıkışınca kaptana koşarım Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_wink
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 10:07 pm

Uranus demiş ki:kaptandan korkmak degil saygı duymak derler....

Oy oy oyyyy Smile

aynen katılıyorum kaptanımıza saygılarımızla
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 10:08 pm

Smile uranüsün açıklamaları bu konuda haklı ve geçerli...pek diyecek birsey yok her zaman ki gibi güzel anlatmıs durumu.Sınırda doğan kimseler önlerinde en yakında duran burctan özellik alıyorlar hatta klasik astrolojıde bır gezegen sınırda derece almıssa 29-30 vb o gezegenin zarar gördugu enerjısını tam aktaramayacagı filan söylenır bunuda ek bılgı olarak eklıyorum.Degerlı arkadasım uranusun sözlerini ve tecrubelerını her zaman kaale almanızda fayda vardır uzun zamandır bu işlerin içinde ince eler sık dokur bu işi bılıyor sadece emın oluncaya dek konusmaz o Smile o yuzden onun bilgilerine pek yeni birsey eklemeye luzum kalmıyor sağlamcıdır kendısı Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 10:09 pm

nezuka demiş ki:

Oy oy oyyyy Smile

aynen katılıyorum kaptanımıza saygılarımızla

Very Happy mersi boque matmazel

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 10:14 pm

Seals demiş ki:

Smile uranüsün açıklamaları bu konuda haklı ve geçerli...pek diyecek birsey yok her zaman ki gibi güzel anlatmıs durumu.Sınırda doğan kimseler önlerinde en yakında duran burctan özellik alıyorlar hatta klasik astrolojıde bır gezegen sınırda derece almıssa 29-30 vb o gezegenin zarar gördugu enerjısını tam aktaramayacagı filan söylenır bunuda ek bılgı olarak eklıyorum.Degerlı arkadasım uranusun sözlerini ve tecrubelerını her zaman kaale almanızda fayda vardır uzun zamandır bu işlerin içinde ince eler sık dokur bu işi bılıyor sadece emın oluncaya dek konusmaz o Smile o yuzden onun bilgilerine pek yeni birsey eklemeye luzum kalmıyor sağlamcıdır kendısı Wink

Tabikide benim ilk haritamı çıkaran Uranüsdür Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin teşekkür ederim bütün yorumların için Uranüs Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 10:19 pm

nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

Tabikide benim ilk haritamı çıkaran Uranüsdür Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin teşekkür ederim bütün yorumların için Uranüs Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_biggrin

kaptan duygulandım ha bak ayım aslanım çok pisdir gerçi satürnde akrepte göszyaşları banyoya kadar tututlur Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_lol
düşüncelerin için teşekkür ederim nasılda tanıyosun benim saglamcılıgımı...buna korkaklık diyelimmi Koç Burcu (21mart-19nisan) Suspect Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_rolleyes Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_razz

nezukacım sanada çok teşekkür ederim....boga olmaktan neden korkuyonki...benim yükselenim boga...işime yaramıyor da degil Smile.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından nezuka C.tesi Tem. 10, 2010 10:23 pm

Uranus demiş ki:
nezuka demiş ki:
Seals demiş ki:

kaptan duygulandım ha bak ayım aslanım çok pisdir gerçi satürnde akrepte göszyaşları banyoya kadar tututlur Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_lol
düşüncelerin için teşekkür ederim nasılda tanıyosun benim saglamcılıgımı...buna korkaklık diyelimmi Koç Burcu (21mart-19nisan) Suspect Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_rolleyes Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_razz

nezukacım sanada çok teşekkür ederim....boga olmaktan neden korkuyonki...benim yükselenim boga...işime yaramıyor da degil Smile.

Boğa diyince aklıma para geliyo direk ve ben hem çok korkarım paradan ve sevmem hiçbir zaman kendi hesabımı yapmam
Hayatımda nerdeyse çoğunu parayla geçirdim hemde büyük meblağlarla yaptığım meslekden dolayı
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 10:25 pm

Very Happy ahahha korkaklık değil bu "bir laf edeyim mantıklı ve sağlam olsun eleştiri gelmesin stresidir" korkak olsan hiç konusmazdın,bu forumuda açmazdın Wink gerekli cesaret sende yeterınce var sadece stres yapma hislerine guven bilgiyi kuvvetlendır sana inanıyorum Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 10:28 pm

para güzeldir can
Smile
parasız hayat biraz zordur
önemli olan paraya kendine verdigin kadar deger vermeyesin
para harcanmak vede yardım etmek içindir...
bişeyleri yürütmek içindir
haklısın bogalar parayı sever.....
benim yükselenim boga olmasaydı şimdi dansçı olurdum.
bıraktım dansı gittim meslek okudum sırf yarın öbürgün kimseye muhtaç olmayım diye....
peki memnunmuyum sence?
evet.
nedeni....seçimler her zaman vardır önemli olan ikincil seçimi bile yapabileceginiz meselkten seçmek...yada nasıl desem...ikinci yolunuzu ikincil hayalinize göre kurmak....
bilmem anlatabildimmi
türkcem yettimi Smile
sevgiler...
boga olman sana aşktada avantajdır...
en azından aşkın tadını daha derinden hissedersin.
daha dogrusu tutku.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 10:29 pm

nezuka demiş ki:

Boğa diyince aklıma para geliyo direk ve ben hem çok korkarım paradan ve sevmem hiçbir zaman kendi hesabımı yapmam
Hayatımda nerdeyse çoğunu parayla geçirdim hemde büyük meblağlarla yaptığım meslekden dolayı

Ya şimdi şöyle bir durum var bütün bunlar boğa burcunun eseri değil haritana bak haritan kopmle bir zincirleme enerjiden olusur 8.ev venüs baskalarının parasıdır mesela bu ev sigorta ve muhasebey yatkındır.
Marsın ve merkurun bogada buda ekonomı ve hesap kıtap işleridir.
2.evinde stelyum var gizli burc yay buda yine para pul davası kısaca herseyı sadece bir olaya baglamayın genısletın harıtaya genil bakın puzzle ortaya cıkar resım görunur;) bence hayatın harıtana cukk oturmus tastamam uygunsun sen bu harıtaya

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 10:30 pm

Seals demiş ki:Very Happy ahahha korkaklık değil bu "bir laf edeyim mantıklı ve sağlam olsun eleştiri gelmesin stresidir" korkak olsan hiç konusmazdın,bu forumuda açmazdın Wink gerekli cesaret sende yeterınce var sadece stres yapma hislerine guven bilgiyi kuvvetlendır sana inanıyorum Wink

hay bin yaşa
eleştiri gelmesin...
ne güzel bir şey bir astrologla arkadaş olmak bi bilsen Koç Burcu (21mart-19nisan) Icon_razz
kendini yorman gerekmiyor o seni senden iyi tanıyor Smile
sevgiler kaptan.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki