Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Pluto - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Pluto - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 402 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap8%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 376 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap8%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 370 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 439 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 410 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap8%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 391 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 409 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 414 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap7%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 347 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap7%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 318 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 415 ]
Pluto - Sayfa 2 Vote_lcap9%Pluto - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Pluto

5 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Pluto - Sayfa 2 Empty Geri: Pluto

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 05, 2010 8:39 pm

Vayy victoria hanım! yine sizi görüyorum forumda aktif halde paylasımlarla,çalışmalarla ve bravo güzel bilgiler paylastıgınız ve çorbaya tuz eklediğiniz için teşekkür ederiz Wink

saygılar ve sevgilerle

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 05, 2010 9:02 pm

saol Seals Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Salı Tem. 06, 2010 7:54 am

paylaşım için teşekkürler sevgili Victoria....

Benim plüto 6 cı evimde ve bunu bariz hissediyorum....

sevgiler
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Eyl. 01, 2010 7:29 am

Bir an için 'ölüm' düşüncesine odaklanalım. Deneyimime göre, benliğin fiziksel ölümü büyük ölçüde haşin orakçının, yani Satürn'ün sahasına girer. Buna karşın Pluto, çoğunlukla bize yakın insanların ölümünde haritalarımızda çok etkilidir. Çünkü bu tür ölümler, geride kalanların kişisel dönüşümünün habercisidir. Açıktır ki fiziksel ölümün dışında bir çok ölüm türü vardır ve hayatımızdaki herhangi bir temel dönüşüm, kaçınılmaz olarak bir şeyin ölümünü içerir. Artık gerekmeyenlerin ayıklanıp uzaklaştırılmasını, uygun olmayan değerlerin, tutum ve düşüncelerin ölümünü, varlığın bir durumdan bir başkasına dönüşümünü. Pluto'nun ilgili olduğu ölüm türü budur.

Astrolojide Açılar

Misafir
Misafir

Pluto - Sayfa 2 Empty Plüton

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Eyl. 22, 2010 11:28 am

Plütonun gezegenlik statüsünden çıkarılmasının ardından astrolojide Plütonun ve diğer uzay cisimlerinin anlamı hakkında zihinlerde bir çok soru oluştu. Astrolojide gezegenlerin anlamı semboliktir, örneğin Ay ve Güneş te birer gezegen olarak kabul edilir fakat onların gezegen olmadığını biliyoruz. Plüton astrolojik haritadaki anlamı açısından hiç bir şey kaybetmedi çünkü ona verilen anlam keşfedildiği 1930 larda dünyanın içinde bulunduğu psikolojinin, bu keşfedilen uzay cismine atfedilmesi yada yansıtılmasıdır. Son yıllarda keşfedilen Kiron, Seres, Juno gibi diğer uzay cisim ve astreoidler de anlamları oturdukça doğum haritalarında yer almaya başladı, bu cisimlerin gezegen olmaması dogum haritasını yorumlarken onları kullanmayacağız anlamına gelmez. Biliyoruz ki herhangi bir anda uzaydaki bir döngü, bizlerin yaşadığı döngüler ile aynıdır. Hermetik felsefede bu kavram “yukarıda ne ise, aşağıda odur (as above, so below)” diye ifade ediliyor. Gökyüzünde gözlemleyebildiğimiz bu döngüler sayesinde bizde kendi döngülerimizi açıklayabiliriz, astroloji sadece bu döngüleri okuyabildiğimiz bir dildir.

Plütonun sembollediklerine gelince, o evrensel hayat enerjisinin arketipi olarak bizden evrim ve transformasyon ister. Plüton güçtür, en temel libidodur, saldırgan enerjidir ve Freud’un “ID” kavramı ile özdeşleştirilir. Plüton yakar, yıkar ve küllerinden yep yeni bir enerji doğar.

Plüton karmaşanın, yıkımın, ölümün fakat yeniden doğuşun yöneticisi olarak tertemiz ve yepyeni bir siz çıkartır. Karanlık, gizemli ve ürkütücü yeraltı arketipinin yansımasıdır. Yeraltından gelir ve yüzeydeki herşeyi darmadağan eder, egomuzun, sosyal beklentilerin üstündedir. İnsan zihninin derinliklerinde yatan problemli iç güdüler, nefret, kıskançlık, aç gözlülük hep Plütonun hareketlerini temsil eder. Doğum, ölüm, seks gibi biyolojik güçleri yönetir. Plüton yeryüzüne volkan patlaması ile çıkar, hayatınızdaki etkisi yıkıcıdır, anidir, bütün birikmiş negatif enerjilerinizin boşalacağı güçtür dolayısı ile yıkım bittikten sonra hem vücüdunuz hem psikolojiniz rahatlamış hisseder.

Arketipsel doğumu sembollemesi ise bebeğin anne karnından çıkışını hatırlatır, bebeğin göbek bağı kesildiğinde alamadığı nefes ve ciğerlerinde hissettiği acı ve sonrasındaki yaşamın ifade edilişidir. Plütonun hem yıkıcı hemde yaratıcı yönü ile doğanın ta kendisidir. Sürekli doğan, ölen, yaralanıp iyileşen, kabuğunu değiştiren evrim sürecidir.

Önemli bir gezegen, Plüton’a yine önemli bir açı yaptığı zaman insanın hayatı ve karakteri üzerinde çok etkili olur, içsel ve dışsal güç savaşlarının, en derin transformasyonların habercisidir. Plüton size bir ilişkinin, bir dönemin, bir alışkanlığın, bir işin, herhangi bir özelliğin bitişini haber veriyorsa ona direnmeyin, bırakın yıkılsın, ölsün, bitsin zaten direnseniz de fayda etmeyecektir, direnmek ile ancak daha fazla acı çekersiniz. Hep hatırlayın bitişin ardından yepyeni bir siz doğacaksınız, bu evrim sürecinizin bir parçasıdır.

Pelin Hattatoğlu

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Perş. Eyl. 23, 2010 4:05 am

Harika bir yazı emegine elie saglık...Pelin Hattatoglunun da kalemine saglık...güzel yazmış zaten onun yazıları hep akıcı ve güzel olur...
Benim plüto retro harekette dogum harıtamda 6 cı ev akrebimde...bunu bir çok anlam yükledim ama galiba 6 cı evde ve retroda oluşu bir gün kötü bi hastalıktan ölecegimi söylüyor Smile batsın bu dünyaaa :)kaptan olsa şimdi sinirlenmişti bana saçmalama diye Very Happy
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından ozgul.unsal Cuma Ekim 01, 2010 7:53 pm

merhabalar ben 28 ağustos 1981 00:30 doğumluyum.
doğum haritama göre pluto terazi burcunda ve 5. evde.2 eylül 2007 den bu yana olan 2,5 yıllık satürnün başak burcundaki seyrinin zorlu etkilerini sonuna kadar yaşamış biri olarak pluto dan korkuyorum Sad acaba plutonun satürn gibi tesir edeceği zaman aralığı nedir? önlem almak açısından -ne kadar önlem alınabilirse- bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim.

ozgul.unsal
Astro Üye
Astro Üye

Kadın
Başak Horoz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ekim 02, 2010 9:21 am

Pluto nun enerjisiyle satürnün enerjisi farklıdır. Pluto eskileri yıkar yerine yenilerini getirir. İyileştirici etkisi vardır. Pluto hayatımızda çürümüş, elenmesi gereken şeyi yüze çıkartır.

Satürn büyük öğretmen satürn transitleri sırasında yaşam hakkında önemli dersler alırız. Daha farkında oluruz ancak pluto nun o kadar farkında olmayabiliriz daha içsel yaşayabilirz.

Ben sizin haritanıza baktığımda satürn döngüsü yaşamakta olduğunuzu gördüm. Bunun üzerine burada bir yazı vardı. Onu okuyun bence kritik bir dönemdir.Transit satürn yakında da venüsünüze kavuşum yapacak ve gene tr pluto venüsünüze kare yapacak venüs ilişkiler, beğeniler, güzellik, para 5. evinizde olması dolayısıyla aşk ilişkileriyle ilgili değişim dönüşüm bazı kısıtlanmalar yaşanabilir
diye düşündüm aklıma gelirse daha yazarım Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ozgul.unsal C.tesi Ekim 02, 2010 12:28 pm

sevgili şevval cevabınız için çok teşekkür ederim.
satürn döngüsü yaşamamla ilgili burada bir yazı olduğundan bahsetmişsiniz.ben malesef bulamadım.rica etsem link verebilirmisiniz?

ozgul.unsal
Astro Üye
Astro Üye

Kadın
Başak Horoz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ekim 02, 2010 4:43 pm

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ozgul.unsal Paz Ekim 03, 2010 12:51 am

çok teşekkür ederim